Ana Sayfa Anime Teknoloji & Oyun

Teknoloji & Oyun

Teknoloji ülkesi olan Japonya’da en çok oynanan Japon oyunları, oyun konsolları, trend teknolojik yeniliklere dair her şey burada!

aponya günümüzün en büyük teknoloji ülkelerinden biri olma özelliği taşıyor. Teknolojik gelişmelerin göbeği diyebileceğimiz Japonya’da gençler ve yetişkinler de bu gelişmelerden kendi paylarına düşeni alıyorlar. Kimi sosyal ve ekonomik durumuna göre daha çok etkileniyor bu teknoloji cennetinden kimi ise daha az. Japonya’nın kültürel ve teknolojik yapısı gün geçtikçe farklı akımlarına ev sahipliği yapıyor.

Japon teknolojisi Japonya’da olmayan ve Asya’nın bütünüyle dışında Batıda gelişen bilimin bir uygulamasıdır. Bilimden ayrı olarak, teknoloji ekonominin bir bileşenidir, pazar tarafından güdülenir ve salt mekanik emeği ya da düşünmeyen kas gücünü gerektirir. Japon ‘mucizesi,’ aslında Çin’de, Güney Kore’de, Tayvan’da, Singapur’da, Hong Kong’da ve başka yerlerde yer alan tüm Asya ‘mucizeleri’ etik temelden yoksun teknolojik dönüşümlerdir. Bir tür köle emeği olan minimal insan kapital teknolojik üretim için özellikle uygun olan emek biçimidir, çünkü teknoloji insan kapitali minimalize eder, ve bunu yalnızca fiziksel emek açısından değil, şirket organizasyonları açısından da yapar. Böyle ‘teknolojik mucizelerin’ gereksindiği tek şey benzer olarak minimal moral ve etik gelişim düzeyleridir ve bunu Asya’ya özgü ateistik despotizm sağlar.

TEKNOLOJİ & OYUN