Sakamichi no Apollon Anime Tanıtımı

0
52

Sakamichi no Apollon Anime Tanıtımı

Sakamichi no Apollon

Anime Türü : Dram Slice-Of-Life Josei Tarihi
Bölüm Sayısı : 12 / 12
Yapım Yılı : 2012

Konu : Nishimi Kaoru babasının işi nedeniyle sürekli okul değiştiren bir lise öğrencisidir. Bıkkınlıkla sürüp giden hayatı okulun korkulan ismi Sentaro ile karşı karşıya gelince ilginç bir hal almaya başlar. Aynı sınıfta olduğu Sentaro’nun çocukluk arkadaşı Ri-chan ile de tanışan karakterimiz aşkı tadacak, dostluğu öğrenecek ve her şeye rağmen birlikte caz müzik yapacaklardır. Ancak aşk ve dostluk sanıldığı kadar kolay mıdır ve müzik her şeye rağmen onları bir arada tutabilecek midir?

Çizimi, işlenişi, duygu derinliği ve caz müzik sevmeyenlere bile hitap edebilecek kadar güzel işlenmesi sebebiyle izlenmesi gereken hoş bir seridir. Her ne kadar aklınızda soru işaretleri bırakıp anlam veremediğiniz bazı olaylar yaşansa da aşkın karmaşasını, dostluğun zor ve çetrefilli sürecini, müziğin birleştirici gücünü güzel anlatan bir animedir.

İnsanların kırılma noktalarını, nefret ve sevgi unsurları çok başarılı bir şekilde vermiş izleyenlerine. Sizi aşk, dostluk, müzik üçlüsü arasında döndürüp, bu kavramları sorgulatabilmesi bakımından bile izlenebilir. Her ne kadar olağanüstü hiçbir yanı olmasa da sizi düşündürecek yanları olup, çarpıcı repliklere sahiptir.

Sakamichi no Apollon Fragman:

Yazar: Songül Bora

Önceki İçerik22 Şubat’ta Ankara’da Geleneksel Japon Müziği Konseri
Sonraki İçerikAo Haru Ride Live Action OST
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz