Aksiyonun Bir Saniye Bile Düşmediği Film | Battle Royale

2
71

Aksiyonun Bir Saniye Bile Düşmediği Film | Battle Royale

Hastalıklı bir yönetim, 42 lise öğrencisi ve sadece şiddetin olduğu bir ada Battle Royal’e hoş geldiniz…

Son dönemde ülkemizde de çok yaygınlaşan hayatta kalma oyunları (PubG, fortnite gibi) piyasaya sürüldü.

Olay şu:

100 kişi bir adaya gönderilir, oyuncular burada çevreden çeşitli silahlar toplamaya çalışır ve 1 kişi hayatta kalana kadar herkes birbirini öldürmeye savaşır.

Gerçekten de aksiyon dolu bir tür. Hemen hemen herkes bu oyunların “Açlık Oyunları” isimli seri ile benzerlik taşıdığını söyler. Ancak çoğu insan, asıl atasının Koushun Takami’nin 1999’da yazdığı Battle Royale isimli kitap olduğunu bilmez. Kitap çıktığında elbette büyük bir beğeni aldı ve birçok dile çevrildi. 2003te ise Kinji Fukasaku tarafından beyaz perdeye taşındı. Konusuna gelecek olursak:

Japon hükümeti şiddetin önüne geçmek için sabıkası olan 21 erkek ve 21 kız öğrenciyi alır ve bir adaya kapatır. Hükümetin planına göre bu olay yıllar boyu tekerrür edecek ve vatandaşlar sabıka almaya cesaret edemeyecektir.

Aksiyonun Bir Saniye Bile Düşmediği Film | Battle Royale

Öğrenciler adaya gönderildiklerinde çeşitli materyaller verilir. Kimine tabanca, bıçak kimine şemsiye ve dürbün. Onları takip eden yönetimin başında ise daha önce alaya aldıkları öğretmenleri vardır. 41 tanesi ölecek ve sadece 1 tanesi hayatta kalacaktır. İçlerinde göz kırpmadan adam öldürebilecekler de vardır, bir çiçeği koparmaya cesaret edemeyecek vicdanlıları da…

Adaya girdiklerinde belli süre aralıklarıyla bazı bölgeler işaretlenir. Bu bölgelerde bulunanlar askerler tarafından uyarılmadan öldürülür.

Gerilimin kol gezdiği ve hiç bir duygunun olmadığı bu Adada öğrencilerin bazıları öldürme planları yaparak ilerler, bazıları hiç bir şey yapmadan sadece saklanır, bazıları hiç plansız sadece ellerindeki silahlarla ilerlemeye ve önüne gelen herkesi öldürmeye çalışır, diğer kısmı ise adadaki yönetimi yok etme planları yapar.

Sizce neler olacak..?

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz