Aki Takase meets Daniel Erdmann

0
83
Aki Takase meets Daniel Erdmann
19.07.2019. Berlin Tiergarten; Jazz Duo: Aki Takase (Piano) und Daniel Erdmann (Saxophon)

Piyano ve Saksafon Caz Konseri

“Aki Takase meets Daniel Erdmann”

Japonya İstanbul Başkonsolosluğu, Japan Foundation ve Beşiktaş Belediyesi işbirliği ile, 23 Ekim Çarşamba günü saat 20:00’da Akatlar Kültür Merkezi’nde caz dünyasının ünlü isimleri Berlin’de yaşayan piyanist Aki Takase ile Paris’te yaşayan saksafon sanatçısı Daniel Erdmann tarafından “Aki Takase meets Daniel Erdmann” adlı caz konseri düzenlenecektir. Konsere herkes davetlidir.

Konser ücretsizdir. Salonda koltuk sayısı sınırlıdır.

Aki Takase meets Daniel Erdmann
19.07.2019. Berlin Tiergarten; Jazz Duo: Aki Takase (Piano) und Daniel Erdmann (Saxophon)

Aki Takase (Piyanist-Bestekar)

www.akitakse.de

1981 yılında Berlin Caz Festivali’ne katılarak büyük beğeni toplamasının ardından başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde caz ve doğaçlama müzik alanlarında olağanüstü faaliyetler göstermeye devam etmektedir. 1997-2000 yılları arasında Berlin Hanns-Eisler Üniversitesi’nde misafir profesörlük yapmıştır.1988 yılında müzik yönetmeni Alexander von Schlippenbach ile birlikte Berlin Çağdaş Caz Orkestrası’nı yöneterek performans sergilemeye başlamıştır.
Ayrıca, dansçı ve yazar gibi farklı dallardaki sanatçılar ile işbirliği içerisinde geniş bir yelpazede aktif şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir. 2018 yılında almış olduğu “Berlin Caz Ödülü“ nün yanı sıra “Berlin Gazetesi En İyi Sanatçı Ödülü “(1999), “Alman Plaka Eleştirmenlerı Ödülü “ (1988-1990-1993-1997-2001-2004-2006-2007-2009), gibi çok sayıda uluslararası ödül almaya hak kazanmıştır.

Daniel Ermann (Saksofon sanatçısı)

www.daniel-erdmann.com

Daniel Erdmann, 1973 yılında Almanya’nın Wolsfburg şehrinde doğdu. 1983’ten beri saksafon çalıyor ve Hanns Eisler Müzik Akademisinde Gebhard Ullmann ile çalıştı. BMC, ENJA, ACT, LABEL BLEU, INTAKT gibi farklı kayıt şirketlerinden albümler çıkardı ve dünya çapında Das Kapital, Vincent Courtois, Aki Takase, Carlos Bica, Heinz Sauer, Samuel Rohrer, Henri Texier gibi müzik grupları ve müzisyenlerle birlikte konserler verdi. 2014 yılında “DAS ATALIER” adında bir Alman-Fransız şirketi ve ayrıca Théo Ceccaldi and Jim Hart ile birlikte “Daniel Erdmann’s Velvet Revolution” adında yeni bir grup kurdu. Grubun ilk albümü (BMC Records), Yılın Alman Eleştirmen Ödülü ile Echo Jazz ödülünü aldı. Daniel Erdmann ayrıca
dans sanatçısı Nicolas Fayol ve ressam Jean Michel Hannecart ile işbirlikleri yapıyor ve 2019 sonbaharında da Velvet Revolution’un ikinci albümü yayınlanacaktır.

Bilgi için; Japonya İstanbul Başkonsolosluğu Kültür ve Enformasyon Bölümü
Tel: 0212-317-4600 E-mail: culture@it.mofa.go.jp

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz