Aimyon | Kadife Çiçeği

0
54

Aimyon | Kadife Çiçeği


1995 Nishinomiya, Hyoga doğumlu Aimyon, babaannesi sayesinde hayatının müziğin dokunuşlarıyla şekillenen bir şarkıcı ve aynı zamanda söz yazarı. Orta okul zamanlarında şarkı yazmaya başlamış. İlk single parçası “You dissected pure love song ~ dead ~” Oricon Chart’ta ilk ona giriş yapmıştır. Genç yaşına rağmen, global olmasa da kendi ülkesinde başarıyı yakalamış bir şarkıcı.  Aimyon 20’li yaşlarındaki gençler arasında oldukça popülerdir. 2018’in başından beri televizyon şovlarında ve haber medyasında yoğun olarak görünmeye başlamıştır.. Tüm müzik videoları toplamda yaklaşık 40 milyon görüntüleme almıştır.

İlk albümü Seishun no Excitement (“Gençlik Heyecanı”) Eylül ayında yayınlandı ve şimdi on ay sonra Apple Müzik Listelerinde ilk 10 listesinde yer almaya devam ediyor.

Ağustos ayında 5.single parçası “Marigold” yayınlandı. Marigold’un müzik videosu, Haziran sonunda 2 gün boyunca Şangay’da çekildi. Çok sayıda büyük sanatçıyla çalışan Tomokazu Sugita tarafından yönetildi. Klipte, Aimyon Şanghay’ın yağmurlu sokaklarında bir tahtanın üzerinde ve pencereden parlayan turuncu ışıklar.. marigolds’u(kadife çiçeği) sembolize ediyor. Klipteki yansıma sahneleri, sevgi ve melankoli arasında mükemmel bir denge kurulmuş.

Aimyon | Kadife Çiçeği

Aimyon’un klip yorumu:

“Sonsuza kadar böyle olmak, açgözlü olmak ve birini aramak, uysalca. Bana en yakın olan biri. Sen kimsin? Neredeyse dokunabilen ama dokunamyan duygular. Ayrılmayan hatıralar ve o gün aşkın nostaljik bir gülüşü. ”

Yönetmen Tomokazu Sugita’nın klip yorumu:

“İçimizdeki hisler şehir manzarasının renklerine ve ışıklarına göre değişir. Videoyu, değişmeyen hisleri birilerine doğru ilerletmek isteyen vitrinlere çektik.  Hisler; ışık, gölgeler ve atmosfere dönüştü. ”

Sanatçı Kasım ayında AIMYON TOUR 2018-HONEY LADY BABY başlıklı en büyük solo turuna çıkıcak. İlerleyen zamanda kendisini birçok festivalde göreceğiz.

Kaynak: moshimoshi-nippon

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz