A Dog of Flanders Anime Tanıtımı

0
52

A Dog of Flanders Anime Tanıtımı

A Dog of Flanders
フランダースの犬

Yönetmen: Yoshio Kuroda

Anime Türü: Dram

Ouida’nın 1992 yılında yazmış olduğu  Flanders A Dog kitabından esinlenerek 1997 yılında Nippon Animasyon tarafından anime filme uyarlanmış seridir. 

Yoksullaştırılmış bir hayatın dürüstlük ve hüzün dolu hikâyesi.

Dedesiyle birlikte yaşayan sanat tutkunu Nello’nun hayatında en değer verdiği şey resim yapmaktadır. Yaşadığı yoksulluğa rağmen kendisini resme adayan Nello’nun tek destekçisi ise Aloise adından zengin bir ailenin kızıdır. Nello bir gün dedesini kaybeder ve tek başın kalır. Uzunca bir süre yoksulluk yaşar. Bir gün Aloise’nin babasına ait parayı yolda bulur ve onların evine getirerek teslim eder, Aloise’nin ebeveynleri ona inanmayarak çaldığına kanaat getirirler. Yalnız başına karda yürüyen Nello yere yığılmışken yardımına Patrasche adını verdiği köpek yetişir. O günden sonra Patrasche ile yaşamaya başlayan Nello, zamanla çalışarak hayata tutunmaya çalışır ve bir amacı vardır: Peter Paul Rubens gibi bir ressam olmak.

Önceki İçerikJapon Kültüründe Festival: Matsuri
Sonraki İçerikYeni Anime Projesi “Yuri on Ice” Duyuruldu
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz