40.Yıllık Kodansha Manga Ödülleri Adayları Açıklandı!

0
57

Japon yayıncı Kodansha 40.Yıllık Manga Ödülleri’nin adaylarını açıkladı. 3 kategori altında toplamda 14 tane aday yer alıyor. Her bir kategorinin kazananı 12 Mayıs’ta açıklanacak.

EN İYİ SHOUNEN MANGA ADAYLARI

1-Seraph of The End (Owari no Seraph)

40.Yıllık Kodansha Manga Ödülleri Adayları Açıklandı!

Hikaye:Takaya Kagami

Tasarım: Yamato Yamamoto

Yayınlandığı Dergi: Jump SQ

Konusu: 13 yaşın üstündeki herkesi öldüren gizemli bir virüs ortaya çıkar. İnsanlık kan bağış karşılığında hayatta kalanları korumak vaadi ile toplumun boyun eğdirmek için, ortaya çıkacak olan güç delisi vampirler tarafından esir edilir. Bir yetimhaneden esir, aile düşü onlar diğer çocuklar ile birlikte olan iki genç erkek Yuuichirou ve Mikaela Hyakuya, bu kurtulanlar arasında yer alıyor. Hayvan gibi vampirlerin acımasız saltanatı altında tedavi olmaktan hoşnutsuz olan Mikaela, sonucu başarısızlığa mahkum isyankar bir kaçış planı hazırlar. Diğer tarafta çıkıp kurtulan tek kişi Yuuichirou dur. Japonya’da vampirlerin kökünü kazımak için özel bir askeri birim, Moon Demon Company tarafından bulunur. Yıllar sonra İblis Japon İmparatorluk Ordusunun bir üyesi olan Yuuichirou, ailesini katletmiş yaratıklardan ne pahasına olursa olsun intikam almaya kararlıdır. Owari no Seraph intikam, dostluk ve görünüşte imkansız olasılıklara karşı sadakat için mücadele eden genç bir adamın hikayesidir.

2-DAYS

40.Yıllık Kodansha Manga Ödülleri Adayları Açıklandı!

Tsuyoshi Yasuda

Yayınlandığı Dergi: Weekly Shounen Magazine

Konusu: Fırtınalı bir gecede iki genç erkek tanışır: Tsukushi özel bir yeteneği olmayan biridir, Jin ise bir futbol dahisidir. Bir gece, Jin Tsukushi’yi lisenin futbol dünyası içine sürükler.

 

 

 

 

 

 

 

3-Noragami

40.Yıllık Kodansha Manga Ödülleri Adayları Açıklandı!

Yazar: Adochikota

Yayınlandığı Dergi: Monthly Shounen Magazine(kodansha)

Konusu: Hikaye, 8 milyon Tanrı’nın var olduğuna inanılan din akabinde birçok efsaneyi de beraberinde getiren bir evren etrafında gelişir. Gerçek dünya ve ahiret arasında kalan ruhların bir kısmı Tanrılara hizmet ederken bir kısmı ise ayakashiye dönüşerek insanların işlerine burnunu sokmaktadır. Ana karakter başıboş tanrı Yota, 5 yen karşılığında insanların dileklerini yerine getirerek bu huzursuz ruhları kovmaktadır. Yeni bir kutsal silah(shinki) ararken yolu Hiyori ile kesişir.

 

 

 

 

4-My Hero Academia

40.Yıllık Kodansha Manga Ödülleri Adayları Açıklandı!

Yazar: Kohei Horikoshi

Yayınlandığı Dergi: Weekly Shounen Magazine(Shueisha)

Konusu: “İnsanlar eşit doğmazlar.” Midoriya Izuku 4 yaşındayken sınıf arkadaşlarının zorbalıkları vesilesiyle özel güçlerin var olduğunu farkeder. Izuki özel güçleriyle doğmamış, nadir olarak kabul edilen durumlardan birine sahipti. Özel güce sahip olmaması Izuki’nin efsanevi All-Might gibi bir kahraman olma hayalinden vazgeçirmedi. Umutsuzça harika bir kahraman olmak isteyen Izuki, Yueiko’daki en yüksek puanlı Kahraman Akademisi’ne katılır. İdolü All-Might’ın yardımlarıyla Izuki rütbeli ve gerçek bir kahraman olabilecek mi?

 

 

 

 

EN İYİ SOJO MANGA ADAYLARI

1-Kurosaki-kun no Iinari ni Nante Naranai

40.Yıllık Kodansha Manga Ödülleri Adayları Açıklandı!

Yazar: Makino

Yayınlandığı Dergi: Bessatsu Friend (Kodansha)

Konusu: Hikaye liseye yeni girmiş ve gözü “Beyaz Prens” olan Takumi Shirakawa’nın üstünde olan, Yu Akabane etrafında gelişiyor. Ancak Akabane’nin yolu  “Siyah Şeytan” Haruto Kurosaki ile kesiştiğinde, Kurosaki onun ilk öpücüğünü çalar ve her yaptığı şey için Akabane’yi cezalandırır.

 

 

 

 

 

 

2- Say “I Love You”

40.Yıllık Kodansha Manga Ödülleri Adayları Açıklandı!

Yazar: Kanae Hazuki

Yayınlandığı Dergi: Desserts(Kodansha)

Konusu: Mei Tachibana bir lise öğrencisidir. Çocukken geçirdiği travmatik bir olay nedeniyle Mei`nin hiç arkadaşı ve sevgilisi olmamıştır. Bir hata sonucu Mei, okulun en popüler çocuğu olan Yamato Kurosawa`yı yaralar. Yamato Kurosawa okulun en popüler çocuğudur. Bir şekilde Yamato Kurosawa, Mei Tachibana`dan hoşlanır ve herkese Mei ile tek taraflı arkadaş olduklarını söyler. Bir gün Yamato Kurosawa, Mei Tachibana`nın peşine takıldığı sapıktan kurtarmak adına onu öper. Zamanla gelişen arkadaşlıkları, aşka dönüşür.

 

 

 

 

3-Nijiiro Days (Rainbow Days)

40.Yıllık Kodansha Manga Ödülleri Adayları Açıklandı!

Yazar: Minami Mizuno

Yayınlandığı Dergi: Bessatsu Margaret (Shueisha)

Konusu: Natsuki, Tomoya, Keiichi, ve Tsuyoshi yakın arkadaşlarıdır ve lise öğrencisidir. hiçbir klüp akticitesi olmayan bu 4 arkadaş, bir an evvel eğitimlerinin bitirip birlikte eğlenceli vakitler geçirmek için çalışırlar. Hepsinin temel ilgi konusu ise : Aşk. Natsuki, başka bir sınıftan olan Anna’ya karşı karşılıksız aşk besler, arkadaşları ise bu ilişkinin oluşabilmesi için ona yardım ederler.

 

 

 

 

 

4- First Love Monster

40.Yıllık Kodansha Manga Ödülleri Adayları Açıklandı!

Yazar: Akira Hiyoshimaru

Yayınlandığı Dergi: ARIA (Kodansha)

Konusu: Kaho Nikaidō bir gün kendini gizemli bir şekilde bir yabancıyı kamyon çarpmasından kurtarırken bulur. Kaho mağazada iken bir gün ev sahibinin oğluyla birlikte sahip olduğu gümüş  şovalye zırhını keşfeder ve bu onu biraz şaşırtır.

 

 

 

 

 

 

 

5- Kiss Him, Not Me

40.Yıllık Kodansha Manga Ödülleri Adayları Açıklandı!

Junko

Yayınlandığı Dergi: Bessatsu Friend (Kodansha)

Konusu: Kae Serinuma bir “fujoshi“dir(yaoi hastası). Erkekleri bir arada gördüğü zaman onlarla ilgili çılgın hayaller kurmaya başlıyor.Bir gün sevdiği bir anime karakterinin ölmesi onda şok etkisi yaratır ve tonla kilo kaybeder. Bundan sonra okulun dört ateşli genci ona çıkma teklif eder ancak bu onu heyecanlandırmaz- onların birbiriyle çıkmasını tercih eder.

 

 

 

 

 

 

EN İYİ YAYGIN/HALK MANGASI ADAYLARI

1-Ajin-Demi-Human

40.Yıllık Kodansha Manga Ödülleri Adayları Açıklandı!

Gamon Sakurai

Yayınlanduğı Dergi: good! Afternoon (Kodansha)

Konusu: 17 yıl önce Afrika’da bir savaş alanında ilk Ajin ortaya çıkmıştır. Ölümsüz olduğu bilinen Ajin, o zamandan beri bir şekilde çoğalmış ve insan toplumu içinde ortaya çıkmaya başlamıştır. Sayıları oldukça nadirdir ve onlarla ilgili araştırılacak çok şey vardır, bu yüzden başlarına ödül konulur. Yaz tatilinden hemen önce normal bir lise öğrencisi olan Kei Nagai bir trafik kazasında hayatını yitirir. Ancak olağanüstü bir şekilde dirilir ve başına ödül koyulur. Kei’nin hayatı geri dönülemez bir şekilde değişmiştir artık..

 

 

 

 

2-Kōnodori

40.Yıllık Kodansha Manga Ödülleri Adayları Açıklandı!

Yū Suzunoki

Yayınlanduğı Dergi: Morning (Kodansha)

Konusu: Sakura Konotori bir jinekolog ve aynı zamanda “Bebek”  lakaplı piyanisttir.Jinekoloji ekibinin lideridir ve yakınları tarafından  saygı duyulan biridir. Japonya’da doğum bir hastalık olarak kabul edilmez. Bu nedenle normal doğumu sigorta karşılamaz. Doğum bakımı, bir ameliyat veya tedavi isteyen bir hastalık değildir. Normal bir doğum için doğum uzmanı gerekli görülmez. Ancak eğer bir şey olursa, doğum uzmanı gerekli olacaktır.

 

 

 

 

3-Golden Kamuy

40.Yıllık Kodansha Manga Ödülleri Adayları Açıklandı!

Satoru Noda

Yayınlandığı Dergi: Young Jump (Shueisha)

Konusu: Rus Japon savaşında yiğitliğiyle bilinen bir asker talih kuşu için belli bir amaç için Hokkaido’ya gider. Ainu insanları tarafından gizlenmiş bir hazine söz konusudur. Askerimiz burada suçlularla ve doğa ananın ezici gücüyle karşı karşıya gelir. Burada hayatını kurtaran bir Ainu kızıyla karşılaşır.

 

 

 

 

 

 

4- Boku dake ga Inai Machi (Erased)

40.Yıllık Kodansha Manga Ödülleri Adayları Açıklandı!

Kei Sanbe

Yayınlandığı Dergi: Young Ace (Kadokawa)

Konusu: Satoru Fujinuma mücadelesi olan ve zamanda geriye giderek ölümleri önleyen bir yeteneğe sahiptir. Annesi öldüğünde gizemleri çözmek için geçmişe, ilkokul zamanına sınıf arkadaşı Kayo’nun kaybolmasından önceki zamana geri döner.

Geçen Sene, Nakaba Suzuki‘nin The Seven Deadly Sins ve Wataru Watanabe‘nin Yowamushi Pedal mangası En İyi Shōnen Manga ödülünü kazanmıştı, Tsunami Umino‘nun Nigeru wa Haji da ga Yaku ni Tatsu mangası En İyi Shōjo Manga ödülünü, ve Tsutomu Nihei‘nin Knights of Sidonia mangası En İyi Yaygın Manga Ödülü’nü almıştı.

Kaynak: AnimeNewsNetwork

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz