2018 Yılında En Çok Okunan Mangalar

0
90
2018 Yılında En Çok Okunan Mangalar

2018 de geçti gitti. Arkasında bir çok manga bırakarak. Bu sene yayınlanan bazı mangalara bir göz atalım dedik. İşte 2018 Yılında En Çok Okunan Mangalar bu listede!

Öncelikle Kasım 2017-2018 arasında en çok satan mangalar ve satış rakamlarına bakalım. Kaynağımız Twitter’dan @YonkouProd.

 • One Piece – 8,113,317
 • My Hero Academia – 6,718,185
 • Attack on Titan – 5,235,963
 • Slam Dunk – 5,214,085
 • Haikyu!! – 5,030,624
 • Kingdom – 4,970,171
 • The Seven Deadly Sins – 4,867,680
 • The Promised Neverland – 4,246,955
 • That Time I Got Reincarnated as a Slime – 3,460,066
 • Tokyo Ghoul:re – 3,267,843

Japon basılı yayın dağıtımcısı Nippon Shuppan Hanbai, 2018’in kitapçılarda en çok önerilen mangalarını açıkladı. Japonya’da 1312 kitapçı çalışanının oy kullanması istendi.  İlk sırada, Kamome Shirahama’nın Tongari Boushi no Atelier adlı mangası var.

Bu mangayı Arthur Conan Doyle’un Sherlock Holmes serisinden ilham alan Yuukoku no Moriarty  izliyor. Serinin yazarı Ryounosuke Takeuchi çizer  ise Hikaru Miyoshi. Üçüncü sırada ise Sho Aimoto’nun Kemono Jiken adlı mangası dördüncü sırada da Riichiro Inagaki’nin yazıp Boichi’nin çizdiği Dr.Stone, beşinci sırada ise Taku Kuwabara’nın Kuutei Dragons adlı mangası var.

2018 Yılında En Çok Okunan Mangalar

2018 Yılında En Çok Okunan Mangalar listesinde Web manga kategorisinde de beş galip var.

 1. Nibiiro no Haka no Naka de (In the Blunt Box) by Tomohiro Shinohara (Nippan IPS)
 2. Uramichi Onii-san by Gaku Kuze (Ichijinsha)
 3. Miira no Kaikata (How to Keep a Mummy) by Kakeru Utsugi (Futabasha)
 4. Hone ga Kusaru Made by Yae Utsumi (Kodansha)
 5. Hazureta Minna no Atama no Neji by Yohsuken (Taibundo)

Şimdi sırası ile mangalara bir göz atalım:

Tongari Boushi no Atelier – Kamome Shirahama (Kodansha)

Küçük bir köyde yaşayan bir kız olan Coco, küçüklüğünden beri büyücü olmayı hayal etmektedir. Bir gün, Coco köyü ziyaret eden bir büyücü olan Qifrey’i büyü yaparken görür. Umut ve umutsuzlukla örülü bir hikâye.

Yuukoku no Moritary – Ryousuke Takeuchi, Hikaru Miyoshi, Arthur Conan Doyle (Shueisha)

Sherlock Holmes’in Moriarty ile birlikte yeniden şekilleniyor ve İngiltere’nin şimdiye kadar gördüğü en büyük suçlu olma yolunda ilerliyor.

Kemono Jiken – Shou Aimoto (Shueisha)

Kemono Jihen, çevresindeki insanlardan sakınan Dorota-bou adlı bir çocuk ve büyüde uzmanlaşmış bir dedektif olan Inugami hakkında. Hikaye, bir çok sığırın ölmekte ve vücutlarının sadece bir gece içinde çürümekte olduğu bir vakayı araştırmak için çocuğun kasabasına gelen Inugami ile başlar.

2018 Yılında En Çok Okunan Mangalar

Dr. Stone – Boichi and Riichiro Inagaki (Shueisha)

Bu bilim kurgu serüven serisi, dünyanın en büyük “krizi”aniden geldiğinde neler  olduğunu anlatmakta.

Kuutei Dragons – Taku Kuwabara (Kodansha)

Hava taşıtı Quin Zaza’nın mürettebatı ejderha avcılığıyla geçinmektedir. Başarılı olduklarında, ödüller harikadır. Ancak başarısız olurlarsa, tek ödül berbat bir ölümdür.

Machigatta Ko wo Mahou Shoujo ni Shite Shimatta – Souryuu (Shinchousha)

Dünyayı kötülükten koruyacak cesur bir aday arayan mitik bir yaratık, mükemmel uyumlu gibi görünen sevimli bir genç kız olan Kayo Majiba’yı bulur. Fakat büyülü güçler verdiği bu kızın bir çatışmada kaba bir suçlu olduğu ortaya çıktığında, bunun korkunç bir hata olabileceğini anlar.  Artık kötülük – ve bazı masumlar – büyülü bir kızın yanlış giden öfkesiyle karşı karşıya geleceklerdir!

2018 Yılında En Çok Okunan Mangalar

Yakumo-san wa Edzuke ga Shitai (Square Enix)

28 yaşındaki Shuuko Yakumo’nun yemek pişirme konusunda büyük bir sevgisi vardır. Ancak, kocası öldükten sonra, farkında olmadan çok fazla yemek yapar. Bir gün, bu yemekleri tek başına yaşayan komşusu Nakata Shouhei ile paylaşmaya karar verir. Komşusuna yemek yemek istediğinde evine gelebileceğini ve ona yemek pişireceğini söyler. İkisinin paylaştıkları yemeklerin hikayesi.

Violence Action – Shin Sawada, Renji Asai (Shogakukan)

İntikama ihtiyacınız var mı? Yolunuzdan kaldırmak istediğiniz biri var mı? Pururun All-Natural-Girls Express Servisi, bu şeyleri başarmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

“Kay”, Pururun için çalışan çok şirin bir kızdır ve görev çağırdığında, müşterisinin istediği şeyi ortadan kaldırmak için oradadır – ister bıçaklarla, ister silahlarla, isterse asitle olsun!

Dragon, Ie wo Kau (Dragon’s House-Hunting) – Kawo Tanuki, Shouko Aya (Shueisha)

Bir ejderha Elfler, cüceler, orklar ile dolu dünyada yeni ev aramaktan korktuğu için aileden kovulur.

Ao no Flag – KAITO (Shueisha)

Lise son sınıf. Ichinose Taichi, kendisi ve bazı sınıf arkadaşları arasındaki mesafenin farkındadır. Mita Touma ile çocukluk arkadaşlarıdır, ancak Touma o kadar popüler olmuştur ki Taichi onu uzak tutar. Taichi’nin kaçınmak için elinden geleni yaptığı Futaba Kuze, utangaç ve beceriksiz bir kızdır.

Bir gün, Futaba’nın Touma’ya aşık olduğunu keşfeder. Bu üç kişi kendilerini değiştirmeye çalışacaklardır.  

Hokuhokusei ni Kumo to Ike – Aki Irie (Kadokawa)

İzlandalı on yedi yaşındaki Kumiyama’nın üç sırrı vardır: Birincisi, arabalarla konuşabilmektedir. İki, güzel kızlara zaafı vardır. Üç, o bir dedektif.

2018 Yılında En Çok Okunan Mangalar

Maou no Hisho (Satan’s Secretary) – Kamotsu Kamonabe (Taibundo)

İblis Kral sonunda uyandı. Dünyayı fethetmek amacıyla, önce bir insan kaçırmaya karar verir. Bu arada, aradığı kişi bir “Sekreterdir”!

Sekreter işini hızlı ve akıl almaz yeteneklerle yapmakta. Onun yüzünden, insanlık hızla tehlikeye doğru yol alıyor!

Shitsuji-tachi no Chinmoku – Hina Sakurada (Shogakukan)

Soylu bir kız olan, Kyouka, uzun zaman önce bir erkek seçti. Güzel bir adam. Adam onun uşağı oldu, ama “prensesine” yapılması gerekmeyen bir şey yaptı…

Ageku no Hate no Kanon – Kyou Yoneshiro (Shogakukan)

Dünya uzaylılar tarafından işgal edilir ve insanlığın çoğu yeraltında sürülür. Ama sürekli yağmurun yağdığı bir kasabada, Kanon Kouzuki adında genç bir kızın aklında başka şeyler vardır. Yer üstünde çalışan ve yaşayan birkaç sivilden biri olarak, uzaylılara karşı savaşan karşılıksız aşkı Sousuke Sakai ile yeniden bir araya gelir. Sevdiği hakkında yeni şeyler fark etmeye başlar. O bir zamanlar aşık olduğu çocuk mu yoksa tamamen farklı bir insan mıdır?

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz