2018 Kış Sezonu Merakla Beklenen Animeler

0
59

2018 Kış Sezonu Merakla Beklenen Animeler

Kış sezonu oldukça hareketli geçecek şimdiden belirteyim. Her şeyden önce devam seriyleriyle izleyicinin kalbini çalacak ama yeni seriler de oldukça heyecan verici. Netflix’in bile animelerini göreceğiz bu sezon. O zaman sözü uzatmadan buyurun kış sezonunda merakla beklediğimiz animelere:

2018 Kış Sezonu Merakla Beklenen Animeler

Overlord II

İlk sezonu özellikle oyun animesi sevenlerin neredeyse baş tacı olan Overlord hayanlarını 2018’de sevindirecek. MMORPG tarzında bir oyunda geçen hikayede Yggdrasil isimli oyunda kalan Momonga’nun hikayesini izlemiştik. Evet hikaye kaldığı yerden devam ediyor. Her ne kadar iki sezon arasında filmler ve yan hikayeleri anlatan Ova’lar yayınlansa da hayranlarının beklediği devam sezonuydu tabii ki. MaruyamaKugane’nin hafif romanından uyarlama olan serinin devam sezonu uzun bir süre muallakta kalsa da, aslında ikinci sezonun geleceği oldukça barizdi.

2018 Kış Sezonu Merakla Beklenen Animeler

Nanatsuno Taizai: Imashimeno Fukkatsu

2014 yılında 24 bölüm olarak izlediğimiz Nanatsuno Taizai farklı tarzıyla çok sevilmişti. Liones krallığındaki yedi ölümcül günah arayışı ikinci sezonuyla devam ediyor. İlk sezonda altı tanesiyle tanıştığımız günahların yedincisi bu sezon tanışacağımız karakterlerden birisi. Ucu açıkta kalan ilk sezon finali ve yarım hikayelerle devam edecek olan ikinci sezonda yeni maceralar da bizi bekliyor elbette.

2018 Kış Sezonu Merakla Beklenen Animeler

Basilisk: Ouka Ninpouchou

İlk sezonunu 2005’de izlediğimiz Basilisk 2018 kış sezonunda devam sezonuyla karşımızda. İlk sezonda olanların üzerinden geçen 10 yıl sonrasındaki hikayeyi anlatan anime, Hachirou (Kouga Klanı) ve Hibiki (Iga Klanı) karakterleri etrafında gelişecek. İlk sezonda iki düşman klan arasındaki savaşa şahit olmuştuk. Üstelik klan varislerinin aşkı bile bu savaşı durdurmaya yetmemişti. Bakalım bu sezonda bizleri neler bekliyor?

2018 Kış Sezonu Merakla Beklenen Animeler

Fate/Extra Last Encore

Fate evreninde geçmesine rağmen bir oyun uyarlaması olan Fate / ExtraLastEncore, geçmişte olan kutsal kase olayıyla Fate/StayNight serisinden ayrılan, paralel evrende geçen bir hikaye. 2030’da düzenlenen bir kutsal kase savaşını izleyeceğiz bu animede. Savaşçılarımız 2030’da uyanır ve hiç bir şey hatırlamazlar. Bu arada animenin oyun hikayesini izleyip izlemeyeceği henüz kesinleşmiş değil. Yine de merakla bekliyoruz efendim.

2018 Kış Sezonu Merakla Beklenen Animeler

Saiki Kusuono Ψ-nan 2

Sevenlerinin merakla beklediği bir başka seri olan SaikiKusuono Ψ-nan 2, SaikiKusuo’nun absürt hikayesiyle devam ediyor. İlk sezonda süper güçleri olan SaikiKusuo’nun ilginç hikayelerini izlemiştik. Bu sezon da öyle olacak gibi. Saiki ve çatlak arkadaşları için heyecanlıyız, evet.

2018 Kış Sezonu Merakla Beklenen Animeler

Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen

Cardcaptor Sakura uzuunca bir aradan sonra devam eden animelerden. İlk sezonunu 1998-2000 yılları arasında 70 bölüm olarak izlemiştik. Ardından filmler ve ovalar geldi fakat ikinci sezon ancak gelebildi. 26 bölüm olacak ikinci sezonda ise Sakura’nın gördüğü bir rüya sonrasında güçlerinin zayıflaması hatta kaybetme noktasına gelmesi şeklinde gelişecek. Merakla bekliyoruz.

2018 Kış Sezonu Merakla Beklenen Animeler

Violet Evergarden

Efendim bu serinin tanıtımı, hatta ilk bölümü geçtiğimiz yaz sezonunda yapıldı ve çok beğenildi. Fakat serinin kalanı 2018 kış sezonunda yayınlanacağı bildirildi. Hikayesi ise kısaca şöyle; Violet Evergarden duyguları hissetme özelliği olmayan bir çeşit robottur. Fakat görevi duygu ve anıları başkalarına anlatan mektuplar yazmaktır. Duyguları olmayan bu robotun, insan duygularını aktaran mektuplar yazması ise işin ironik ve heyecanlı kısmı. Kyoto Animation’un muhteşem çizimleriyle gözleri estetiğe boğacak olan animenin türü ise dram ve fantastik.

2018 Kış Sezonu Merakla Beklenen Animeler

Karakai Jouzuno Takagi-san

Romantik-Komedi, okul ve hayattan kesitler türündeki Karakai Jouzuno Takagi-san’ın yapım stüdyosu ise Shin-EiAnimatio. Tanıtımlarından anladığımız kadarıyla eğlenceli bir havası olan animenin hikayesi ise kısaca şöyle; Nishikata’nın mottosu “Yüzün kızarırsa, kaybedersin.” dir. Sıra arkadaşı olan Takagi-san ise bir gün onun yüzünü kızartır. Utanan ve ondan intikam almak isteyen Nishikata ise her gün onunun yüzünü kızartmaya çalışır. İki ortaokullu arkadaşın bazen komik bazen romantik hikayesini izleyeceğimiz anime sezonun merakla beklenen bir diğer yapımı.

2018 Kış Sezonu Merakla Beklenen Animeler

Kokkoku

Yeni bir stüdyo olan Geno Stüdyosunun işi Kokkoku. Aynı isimli mangadan uyarlama ve dram, gizem, psikolojik, seinen türlerinde. Konusu ise kısaca şöyle; Juri, dedesi ve kuzeninin de dahil olduğu geniş bir ailede yaşamaktadır. Fakat bir gün kardeşi ve kuzeni fidye için kaçırılır. İstenilen zamanda parayı bulmak için ise geçmişte ailesinin zamanı durdurmak için kullandığı sihirli bir taşı kullanmaya karar verir. Ne var ki zamanın durduğu sürede hareket edebilen sadece kendisi değildir.

2018 Kış Sezonu Merakla Beklenen Animeler

Koiwa Ameagarino Youni

Wit Stüdyosunun romantik ve seinen türündeki Koiwa Ameagarino Youni 2018 kış sezonun merakla beklenen yapımlarından birisi. Mangadan uyarlama olan animede hikaye 17 yaşındaki Tachibana’nın başından geçenleri anlatıyor. Kendini ifade etmekde ve sosyal ilişkilerde pek de iyi olmayan Tachibana bir de kaza geçirince hayatının bir kısmı da değiştirmek zorunda kalır. Aile restoranında çalışan karakterimiz zaman içinde kendisini aşk ikileminde bulacaktır.

2018 Kış Sezonu Merakla Beklenen Animeler

Beatless

Sezonun bilimkurgu, dram, romantizm ve aksiyon türündeki Beatless, Diomedea gibi ismini sık duymadığımız bir stüdyonun işi. Gelişmiş teknolojinin olduğu bir zamandayız. Yapay zekalı varlıkların insanlarla yaşadığı bir dönem. Fakat aynı zamanda garip varlıklar da mevcut. Hikayemiz ise, yapay zekalı Lacia ile normal bir genç olan Endo’nun karşılaşmasıyla başlıyor. Aksiyon ve romantizmi harmanladığını düşündüğüm yapım kış sezonunun merakla beklenenlerinden.

2018 Kış Sezonu Merakla Beklenen Animeler

B: The Beginning

ProductionI.G’ın merakla beklediğim yapımı olan B: The Beginning orjinal bir hikaye. Aynı zamanda Netflix’te de yayımlanacak olan anime 12 bölüm olacak. Yine ileri teknolojinin olduğu bir dünyadayız. Bilim insanları insanlığı daha iyi bir yere getirmek için “yeni insanlar” tasarlamıştır fakat işler umdukları gibi gitmez. Başka amaçları olan bir grup tarafından kçıırılan bu “yeni insanlar” artık insanlığa tehdit midir? Hikayemiz ise efsanevi dedektif Keith etrafında gelişiyor. Suç ve gerilim dolu bir anime olduğu belirtilen serinin ismi daha önce Perfect Bones olarak duyurulmuştu.

2018 Kış Sezonu Merakla Beklenen Animeler

Devilman: Crybaby

Netflix’in Masaaki Yuasa ile hazırladığı bir anime olan Devilman: Crybaby 70’lerin Devilman mangasından uyarlama. Korku, aksiyon ve süpergüçler temalarındaki yapımın stüdyosu ise Science SARU. Evet bu da oldukça yeni bir stüdyo. Hikayemiz ise kısaca şöyle; Ryou ve Akira dünyaya şeytanların geleceğine emindir. Akira bu duruma karşılık Amon adındaki bir şeytan ile bütünleşir. Şeytan görünümünde ama insan düşüncelerine sahip olan Akira’yı hiç beklemediği şeyler karşılayacak, durum daha da içinden çıkılmaz bir hale gelecektir.

*Bu yazı YATTAA* dergisinin 22.sayısında yayınlanmıştır.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz