2016 Yaz Sezonunda Öne Çıkan Anime Serileri

2
56

2016 Yaz Sezonunda Öne Çıkan Anime Serileri

2016 İlkbahar dönemi sonra ererken geçenlerde açıklanan yaz sezonu animeleri izleyicide heyecan yarattı. Uzun zamandır beklenen serilerden klasiklere kadar birbirinden farklı anime serileri arasından öne çıkan serileri sizler için listeledik.

5. Arslan Senki: Fuujin Ranbu

2016 Yaz Sezonunda Öne Çıkan Anime Serileri

Bölüm Sayısı: 8 Stüdyo: LIDENFILMS Tür: Tarihi, Macera, Aksiyon, Fantastik

İlk sezonu ile izleyici olumlu etki bırakan Arslan Senki serisinin 2. sezonu olan Fuujin Ranbu, 3 Temmuz’da yayınlanmaya başlayıp 8 bölüm olacak. Arslan, serinin ikinci sezonunda Doğu ile Batıyı birbirine bağlayan ticaret yolunun en önemli noktası olan Pars Devleti’nin varisi olarak Lusitania Devletine kaybeder ve sadık yardımcısı Daryun ile birlikte yanına aldığı diğer sadık dostları ile birlikte istilaya karşı koymaya devam ediyor.

4. Mob Psycho 100

2016 Yaz Sezonunda Öne Çıkan Anime Serileri

Bölüm Sayısı: Henüz Belli Değil Stüdyo: Bones Tür: Aksiyon, Fantastik, Komedi, Shounen

Yaz sezonunda adından söz ettirecek serilerden olması beklenen Mob Psycho 100, One Punch Man serisinin mangakası One ”Yusuke Murata” imzası taşıyor. 12 Temmuz’da seyirci ile buluşacak anime serisinin henüz bölüm sayısı açıklanmazken serisinin yapımcılığını Bones stüdyosu üstleniyor. Psişik güçlere sahip 8. sınıf öğrencisi Kageyama Shigeo, diğer insanlar içinde pek öne çıkmadığı için Mob lakabını alır. Ruhsal güçlerini bir şişenin içerisinde saklayan Mob’un duygusal kapasitesi %100 ulaştığı zaman bedenin hakimiyetini kaybedecek ve ölecektir.

3. 91 Days

2016 Yaz Sezonunda Öne Çıkan Anime Serileri

Bölüm Sayısı: Henüz Belli Değil Stüdyo: Shuka Tür: Dram

2016 yaz sezonunun en ilginç anime serilerinden biri olması beklenen 91 Days, karanlık havası ile seyircileri dram dolu bir hikayeyle buluşturacak. 9 Temmuz’da başlayacak anime serisinin bölüm sayısı henüz belli olmazken serinin yapımcılığını ise Shuka stüdyosu üstlenecek. Seride 1920 yılında yaşanan Milli Yasaklar döneminden beş sene sonrası konu alınırken ailesinin ölümü yüzünden intikam güden Avilo ve arkadaşının serüvenini bizleri bekliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=xbY3rBtYShk

2. Orange

2016 Yaz Sezonunda Öne Çıkan Anime Serileri

Bölüm Sayısı: Henüz Belli Değil Stüdyo: Telecom Animation Film Tür: Okul, Sci-Fi

Mangasıyla büyük ses getiren Orange, 4 Temmuz’da seyirci ile buluşuyor. Yapımcılığını Telecom Animation’un üstlendiği serinin bölüm sayısı henüz açıklanmazken izleyici tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor. 16 yaşında çekin bir kız olan Naho Takamiya, birgün gelecekte yaşayan ”kendisinden” mektup alır ve mektupta okula yeni transfer olan Kakeru Naruse’nin depresyona girerek intihar edeceğinden bahsedeceğinden ve onu alıkoymak için ne yapması gerektiği yazmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=U7dgGpFJZ8Q

1. Berserk (2016)

2016 Yaz Sezonunda Öne Çıkan Anime Serileri

Bölüm Sayısı: Henüz Belli Değil Stüdyo: Millepensee, GEMBA Tür: Aksiyon, Macera, Dram, Askeri, Seinen

Hiç kuşkusuz 2016 yaz sezonunda en çok beklenen anime serileri içerisinde bir efsane olan Berserk serisi yer alıyor. 1 Temmuz’da izleyici karşısına çıkacak olan serinin bölüm sayısı açıklanmazken yapımcılığını Millepensee, GEMBA stüdyoları üstleniyor. Kendisine ”kara şövalye” diyen Guts’un kraliyet mahkemesine uzanan yolda Griffith ile savaşları ve serüvenleri kaldığı yerden devam ediyor.

https://www.youtube.com/watch?v=weqvp2inoHo

BONUS: D.Gray-man Hallow

2016 Yaz Sezonunda Öne Çıkan Anime Serileri

Bölüm Sayısı: 13 Stüdyo: TMS Entertainment Tür: Aksiyon, Macera, Komedi, Süper Güçler, Shounen

D.Gray-man serisinin devamı niteliğindeki ”Hallow” 5 Temmuz’da seyirci ile buluşuyor. 13 bölüm olarak yayınlanacağı açıklanan serinin yapımcılığını ise TMS Entertainment üstleniyor. Tek gözü lanetli olan Allen Walker, Akuma adı verilen silahı yok etmeye çalışmaktadır. Millennium Earl tarafından yaratılan bu silahlar dünyayı insanlardan temizlemek için dağıtılmaktadır. Hocasının isteği üzerine Kara Emir’e doğru yola çıkan Allen, yolculuğu sırasında Millennium Earl ile mücadele eden başka insanlarla karşılaşır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz