2016 Sonbaharın Öne Çıkan Animeleri

0
52

2016 Sonbaharın Öne Çıkan Animeleri

Ajin 2. Sezon

Tür: Aksiyon, Macera, Gizem, Süper Güçler

Yayın Tarihi: 8 Ekim 2016

Polygon Pictures’in yapımcılığını üstlendiği Ajin’in 2. sezonu 8 Ekim itibariyle seyirciyle buluştu. Gamon Sakurai’nin Ajin: Demi-Human adlı mangasına dayanan anime serisinin şuana kadar üç bölümü yayınlandı. Serinin yönetmenliğini Hiroyuki Seshita’nın yaparken yazarlığını ise Hiroshi Seko üstleniyor.

Kaldığı yerden devam eden Ajin, geçen sezon bütün seyircileri sıradışı öyküsü ve özgün çizim teknikleriyle etkilemeyi başarmıştı. Afrika’da ortaya çıkan bir virüs nedeniyle insanlar zaman içerisinde ölümsüz “Ajin” adı verilen varlıklara dönüşürler. Bu virüs zamanla çoğalarak Japonya’ya da ulaşır. Ajinlerin ardındaki sırrı çözmek adına devlet yetkilileri ajin avına başlar ve yakaladıkları insanlara çeşitli işkencelere dayanan deneyler yaparlar. Bir lise öğrencisi olan Kei Nagai’de geçirdiği trafik kazasında ölmesine rağmen yeniden hayata dönmesi üzerine ajin olduğunu anlar ve hayatı tamamen değişir. Devletin ajinlere el koyma, bazı güçlerin ajinlerle dünyayı ele geçirme mücadelesi kaldığı yerden devam ediyor.

 2016 Sonbaharın Öne Çıkan Animeleri

Drifters

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi, Fantastik, Tarihi, Samuray

Yayın Tarihi: 7 Ekim 2016

Hoods Drifters Studio’nun yapımcılığını üstlendiği Drifters, bu sezonun en dikkat çekici anime serilerinden. 7 Ekim’de yayına başlayan animenin 12 bölüm olarak planlanırken şuana kadar 4 bölümü yayınlandı. Yönetmenliğini Kenichi Suzuki’nin yaptığı serinin senaristliğini Yousuke Kuroda üstleniyor. Kouta Hirano’nun aynı isimdeki mangasına dayanmakta. Konu olaak; Sekighata Savaşına katılan Shimazu Toyohisa, ölümcül şekilde şekilde yaralanır. Kanlar içinde yürürken kendisini bir yığın kapıyla dolu bir koridorda bulur. Orada masada oturan Murasaki, Toyohisa’yı en yakın kapıya gönderir. Kapıdan geçen Toyohisa kendisini başka bir dünyada bulur. Orada kendisi gibi oraya transfer edilmiş Drifters [Sürüklenenler] adı verilen güçlü savaşçılarla karşılaşır.

2016 Sonbaharın Öne Çıkan Animeleri

Bungou Stray Dogs 2. Sezon

Tür: Aksiyon, Gizem, Süper Güçler

Yayın Tarihi: 6 Ekim 2016

Bones Stüdyosu’nun yapımcılığını üstlendiği geçen sezonun en çok ses getiren serilerinden Bungou Stray Dogs, kaldığı yerden devam ediyor. Kafka Asagiri’nin yazıp Sango Harukawa’nın çizdiği mangası serisine dayanan animenin 4. bölümü geride kalırken seri 12 bölüm olarak planlanıyor. Serinin yönetmenliğini Takuya İgarashi yapmakta olduğu anime,  6 Ekim’de yayınlanmaya başladı. Gerek karakter gerek olay kurgusu ile edebiyat göndermelerine tanık olduğumuz seri, kaldığı yetimhaneden kovulan gidecek hiçbir yeri, yiyecek yemeği olmayan Nakajima Atsushi, açlıktan ölmek üzereyken nehirde ters dönmüş ve boğulmakta olan Osamu Dazai’yi kurtarır. Sürekli farklı şekillerde intihar girişimlerinde bulunan ve her seferinde başarısız olan dedektif bürosunun üyesi Osamu Dazai, Atsushi’yi büronun bir üyesi yapmasıyla birlikte kaplan çocuk kendisini olayların, sırların ve aksiyonun ortasında bulur. İlk sezon seyirci tarafından ilgiyle karşılanan seri kaldığı yerden devam ediyor. Unutmadan serinin 31 Ağustos 2017’de bir OVA bölümü çıkacağı duyuruldu.

2016 Sonbaharın Öne Çıkan Animeleri

Haikyuu!! 3. Sezon

Tür: Komedi, Drama, Okul, Spor

Yayın Tarihi: 8 Ekim 2016

Production I.G.’nin yapımcılığını üstlendiği büyük izleyicisi kitlesine sahip Haikyuu!! serisi, kaldığı yerden 3. sezonuyla devam ediyor. 2012’den beri Haruichi Furudate tarafından yazılıp çizilen Haikyū!! serisinin 3. sezonunun 10 bölüm olacağı duyurulurken serinin şuana kadar 4 bölümü yayınlandı. Yönetmenliğini Susumu Mitsunaka yaparken senaristliğini ise Shingo Natsume üstleniyor. Voleybol tutkunu Hinata, okulun voleybol olmadığı için bir takım oluşturarak rakiplerin karşısına çıkar. Hinata, yaptıkları maçta kendilerini yenen ”kral” lakaplı Kageyama’yı yeneceğini söylemesine rağmen sonraki yıl ikili aynı lisede takım arkadaşı olacaktır.

2016 Sonbaharın Öne Çıkan Animeleri

Natsume Yuujinchou Go 5. Sezon

Tür: Dram, Fantastik, Shoujo, Doğa üstü, Yaşamdan Kesitler

Yayın Tarihi: 5 Ekim 2016

Shuka Stüdyosu’nun yapımcılığını üstlendiği Natsume Yuujinchou Go, seyircilerin 4. sezondur izlediği serilerden ve 5. sezonuyla kaldığı yerden devam ediyor. Yuki Midorikawa’nın aynı adlı mangasına dayanan serinin 5. sezonunun henüz kaç bölüm olacağı açıklanmazken serinin 5. bölümü yayınladı. Yönetmenliğini Takahiro Omori’nin yaptığı seri izleyici tarafından en çok takip edilen animelerden. Çocukluğundan beri ruhları görebilen Takashi Natsume, kimi zarar verme kimi de yardım isteme peşinde olan ruhlar yüzünden zor zamanlar geçirir. Kimse ona inanmamaktadır. Anne ve babasını kaybettiği için akrabalarında kalan Takashi Natsume ruhlarla iletişimi nedeniyle yaşadığı sıkıntılardan dolayı oradan oraya taşınmak zorunda kalır. En sonunda artık kimseye ruhlardan bahsetmemeye karar verir.

2016 Sonbaharın Öne Çıkan Animeleri

Hibike! Euphonium 2. Sezon

Tür: Drama, Müzik, Okul

Yayınlanma Tarihi: 6 Ekim 2016

Kyoto Animation’ın Ayano Takeda’ya ait Hibike! Euphonium Kitauji Kōkō Suisōraku-Bu e Yōkoso isimli romanından uyarladığı Hibike! Euphonium animesi 2015 yılı bahar sezonunda yayımlanmıştı. 6 Ekim’de 2. sezonun ilk bölümü yayınlanan anime kaldığı yerden devam ediyor. Kitauji Lisesi’nde birinci sınıfa başlayan Oumae Kumiko’nun okulun bando takımına katılması ardından takım arkadaşlarıyla bölgeler arası yarışmaya hazırlanışının öyküsünü izleyicilere taşıyan anime müzik ve drama doyacağınız birbirinden güzel şarkılarla sizleri bekliyor.

2016 Sonbaharın Öne Çıkan Animeleri

Bubuki Buranki: Hoshi no Kyojin 2. Sezon

Tür: Aksiyon, Dram, Mecha, Bilim-kurgu

Yayınlanma Tarihi: 1 Ekim 2016

SANZIGEN’nın yapımcılığını üstlendiği bilim-kurgu animesi Bubuki Buranki 2. sezonuyla kaldığı yerden devam ediyor. Yönetmenliğini Daizen Komatsuda’nın yaptığı animenin kaç bölüm olarak yayınlanacağı açıklanmazken şuana kadar 4 bölümü yayınlandı. Anime konu olarak; 1o yıl üzerine Japonya’ya dönen Azuma Kazuki, bir grup adam tarafından saldırıya uğrar ve hapsedilir. Çocukluk arkadaşı Kogane Asabuki, sağ elindeki Bubuki denen bir silahla onu kurtarır. Kendi “düşünme gücü” olan bu silah ile Azuma Kazuki arkadaşlarını da yayına alarak bir maceraya çıkar. Bu macera girişiminin amacı Oumai denen ve yer altında uykuda olan bir Buranki’yi (titan) bulmak ve hayata döndürmektir. Seri kaldığı yerden devam ediyor.

2016 Sonbaharın Öne Çıkan Animeleri

Occultic;Nine

Tür: Bilim-kurgu, Gizem

Yayın Tarihi: 9 Ekim 2016

A-1 Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği 2016’nın yeni animelerinden Occultic;Nine, bilim-kurgu severler için izlenebilecek serilerden. Steins;Gate’in de yazarı olan Chiyomaru Shikura’nın aynı isimdeki mangasına dayanan animenin 12 bölüm olacağı duyurulurken 9 Ekim’de yayınlanmaya başlayan animenin 3. bölümü yayınlandı. Serinin yönetmenliğini Kyohei İshiguro’nun yaptığı anime, Yuuta Gamon’a ait “Chojo Kagaku Kirikiri Basara” adlı ve gizemli doğaüstü olayları konu alan blogla bağlantılı dokuz kişinin başından geçen esrarengiz olayları konu alıyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz