2016 İlkbahar Döneminde Dikkat Çeken Anime Serileri #2

0
51

1. Big Order

”Asıl felaket, farkında olmadan neden olduklarımızdır.” mottosunu izleyici ile buluşturan Big Order, 2016 İlkbahar döneminde adından en çok söz ettirecek seriler arasında. Serinin OVA bölümü Mart ayı itibariyle yayınlanırken orjinal hikâyede,  lise öğrencisi Eiji, okula yeni transfer olan güzel bir kızı görmesi ve ondan hoşlanması ile içinden çıkılmaz bir zaman sarmalının içinde kendisini bulur ve order adı verilen güçlerinin farkına varır. Ve en önemlisi dünyanın günümüzdeki halinin altında yatan gerçekliği fark eder.

2. Boku No Hero Academia

”İnsanlar eşit doğmazlar” mottosunu hikâyenin temeline alan Boku No Hero Academia, 2016 İlkbaharda adından söz ettirecek diğer bir seri. Arkadaşına yapılan zorbalık sonrası özel güçlere sahip olduğunun farkına varan Izuki, güçlü bir kahraman olup sevdiklerini korumanın yollarını aramak için Kahramanlık Akademisine katılmaya karar verir.

3. Bungou Strray Dogs

”Acizlikten güçlülük ve haklılık doğar” mottosunu temele alan Bungou Stray Dogs, yetimhaneden kovulan Nakajima, nehrin kenarında intihar etmek üzere olan Dazai’yi kurtarır. Dazai’nin dedektif olan ortağı Kunikida ile tanışmasıyla kendisini dedektiflik hikâyesinin ortasında bulur. Seride Osamu Dazai’nin adının geçmesi bile hikâyenin altındaki derinliği anlatmaya yetiyor. 2016’da adından söz ettirecek bir diğer seri olarak dedektiflik hikâyelerini sevenler, listenize almanızı öneririz.

4. Kuma Miko: Girls Meets Bear

https://youtu.be/ApHmUDB-PbA

”Değer verilen için daha fazla değer” mottosunu temel Kuma Miko: Girl Meets Bear, Japonya’nın kuzeyinde kırsaldaki bir tapınakta görevli olan Machi ve ona koruyuculuk yapan ayı Natsu arasındaki sevgi bağlarını konu almaktadır. Dostluk kavramının sıcaklığı ile rahatlamak isteyenler için listede bulunması gereken bir seri.

5. Kanojo To Kanojo No Neko

https://youtu.be/TkxEroD_TaQ

”Sevginin farklı şekilleri vardır. Önemli olan neyi sevdiğin değil; ne kadar sevdiğindir” mottosunu temel Kanojo To Kanojo No Neko, 2016 İlkbahar döneminin rehabilitasyon ”arınma” serilerinden birisi. Rahatlamak ve sevginin derinliğini bir kez daha hatırlamak isteyenler için ideal. Makoto Shinkai imzası taşıyan seride, şehir ve iş hayatına tutunmaya çalışan bir genç kızın, sevgi ve dert ortağı olarak tek limanı olan kedisinin öyküsünü merkeze alan seriyi listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz