10. Uluslararası MANGA Ödülü Başvuruları Devam Ediyor

0
53

10. Uluslararası MANGA Ödülü Başvuruları Devam Ediyor

10. Uluslararası MANGA Ödülü başvuruları devam ediyor. Katılımcılar eserleriyle 1 Nisan 2016 – 17 Haziran 2016 tarihleri arasında Japonya Büyükelçiliği (Ankara) ve Japonya Başkonsolosluğu (İstanbul) merkezlerine başvuruda bulanacaklar. 

“Uluslararası MANGA Ödülü”, 2007 yılında dönemin Japonya Dışişleri Bakanı Sayın Taro ASO’nun girişimiyle, Japon popüler kültürünün paylaşılmasına ve Japonya’nın daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunması amacıyla başlatılmış olup 2007 yılından bu yana her sene düzenlenmektedir. Bu ödülün veriliş amacı MANGA’nın Japonya dışındaki ülkelerde tanınmasına katkıda bulunan MANGA sanatçılarını onurlandırmaktır. Bu yıl 9. defa düzenlenecek olan “Uluslararası MANGA Ödülü”nün seçimi “10. Uluslararası MANGA Ödülü Yürütme Kurulu” tarafından gerçekleştirilecektir.

10. Uluslararası MANGA Ödülü”nün Altın Ödülü tüm başvurular arasından seçilecek olan en iyi MANGA çalışmasına verilecek olup, değerli 3 çalışma ise “Gümüş Ödül” almaya hak kazanacaktır. Ayrıca Japonya Tanıtma Vakfı (The Japan Foundation) ödül kazananları Japonya’da düzenlenecek olan ödül törenine davet edecektir. Ödül kazananların Japonya’da MANGA sanatçıları ile tanışma, MANGA yayınevlerini ziyaret etme gibi çeşitli imkânları olacaktır.

Geçmişte düzenlenmiş olan Manga Ödülleri hakkında bilgiye www.manga-award.jp adresinden ulaşılabilirsiniz. Yarışma koşullarını öğrenmek ve başvuru formununa www.tr.emb-japan.go.jp adresinden ulaşabilirsiniz.

10. Uluslararası MANGA Ödülü Başvuruları Devam Ediyor

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz