Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga "Your Lie in April" Live-Action Filminin Fragmanı Yayınlandı - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

“Your Lie in April” Live-Action Filminin Fragmanı Yayınlandı

Your Lie in April Manga

Your Lie in April filminin iki ana karakteri tanıtan 30 saniyelik tanıtım filmi Toho tarafından yayınlandı.

Toho, Naoshi Arakawa‘nın Shigatsu wa Kimi no Uso/Your Lie in April adlı okul ve müzik temalı mangasından uyarlanan filmdeki ana kahramanlar olan Kaori Miyazono ve Suzu Hirose tanıtan fragmanını yayınladı. Film Japonya’da 10 Eylül 2016 tarihinde vizyona girecek.

Mangası Mayıs 2011’den Mart 2015’e kadar Kodansha’nın Aylık Shonen Dergisinde yayınlanmış, 11 tankobon olarak derlenmiş ve 22 bölümlükte bir Tv anime serisi çıkmıştı.

Manganın orjinalinde ortaokul öğrencisi olan karakterler, filmde lise ikinci sınıf öğrencisi olarak değiştirilerek senaryo hazırlandı.

Popüler shoujo manga serilerini filmlere uyarlamasıyla iyi bilinen 53 yaşındaki Takehiko Shinjo’nun Ai Yazawa’nın Paradise Kiss (2011) ve Ryo Ikuemi’nin Kiyoku Yawaku (2013) işlerine imza atmıştı.

Your Lie in April Live-Action Movie Fragmanı

 Kaynak: “Shigatsu wa Kimi no Uso/Your Lie in April” live-action film official website 

Diğer Kaynak: www.crunchyroll.com20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.