Yayıncı Dark Horse, “Danganronpa: The Animation” Mangasının Fragmanını Yayınladı

Danganronpa

Amerikan yayıncılık şirketi Dark Horse, Danganronpa manga serisinin ilk cildini sunuyor. 

Takashi Tsukimi’nin PSP oyunundan esinlenerek kaleme aldığı Danganronpa mangasının ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Serinin daha sonraki projeleri için TV anime ve oyun piyasasına sunulacağı belirtildi.

Her yıl düzenli olarak yetenekli gençleri kura ile seçen  Hope’s Peak Academy, ek bir kura açar ve sıradan bir genç Makoto Naegi’yi de akademiye seçer.  Akademinin kuralları arasında hayatta kalmak esası vardır. Hayatta kalmak için diğer öğrencileri öldürmek gerekmektedir. Her cinayet çıkış kapısına yaklaştırırken diğer taraftan da yöneticiler tarafından takibi de artırmaktadır. Ölüm kalım savaşını kim kazanacaktır. Yönetim mi kahramanlar mı?

Kaynak: crunchyroll20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »