Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Yayıncı Dark Horse, "Danganronpa: The Animation" Mangasının Fragmanını Yayınladı - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Yayıncı Dark Horse, “Danganronpa: The Animation” Mangasının Fragmanını Yayınladı

Danganronpa

Amerikan yayıncılık şirketi Dark Horse, Danganronpa manga serisinin ilk cildini sunuyor. 

Takashi Tsukimi’nin PSP oyunundan esinlenerek kaleme aldığı Danganronpa mangasının ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Serinin daha sonraki projeleri için TV anime ve oyun piyasasına sunulacağı belirtildi.

Her yıl düzenli olarak yetenekli gençleri kura ile seçen  Hope’s Peak Academy, ek bir kura açar ve sıradan bir genç Makoto Naegi’yi de akademiye seçer.  Akademinin kuralları arasında hayatta kalmak esası vardır. Hayatta kalmak için diğer öğrencileri öldürmek gerekmektedir. Her cinayet çıkış kapısına yaklaştırırken diğer taraftan da yöneticiler tarafından takibi de artırmaktadır. Ölüm kalım savaşını kim kazanacaktır. Yönetim mi kahramanlar mı?

Kaynak: crunchyroll20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.