Wild Bunch & Studio Ghibli’nin The Red Turtle Filminden Yeni Görsel

theredturtle4

Fransız web sitesi Catsuka, geçtiğimiz Perşembe günü yapımcılığını Studio Ghibli ve Wild Bunch’ın yaptığı The Red Turtle filmine dair yeni görsel paylaştı. Catsuka’nın web sitesinden görselin büyük boyutu görülebilir.

The Red Turtle filminin yönetmenliğini ödüllü Hollandalı animatör ve yönetmen Michael Dudok de Wit (“The Monk and the Fish,” “Father & Daughter” kısa animasyonları) üstleniyor. Stüdyo Ghibli ile Wild Bunch’ın ortak üretimi olan Fransız yapımı film, Eylül 2016’da Japonya’da gösterime girecek. 

Stüdyo Ghibli adına kontrolleri Isao Takahata yaparken yönetmen Wit, filmin storyboard ve senaryosu üzerinde çalışmak için geçici olarak Tokyo’da Koganei’ye taşındı. Filmin senaryosunu daha önce Bird People’ın senaryosunu yazan Pascale Ferran yazarken Takahata da film için ” sanatsal yapımcı ” olarak destek veriyor. 

Yönetmen Wilt, 2001’de “Father & Daughter” kısa animasyonu ile Akademi Ödüllerinde En İyi Animasyon Ödülünü alırken The Red Turtle ise yönetmenin ilk uzun metraj denemesi olacak.

theredturtle_2 theredturtle3_2

Kaynak: AnimeNewsNetwork20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »