Viz Media, Hollywood’un Yetenek Avcısı İle Ortaklık Kurdu

One-piece

Anime ve manga şirketi Viz Media, Hollywood’un yetenek ajansı United Talent Agency (UTA) ile birlikte, live-action film içeriği oluşturmak için anime ve manga kütüphanesine dayalı araştırma birimi kurduğunu duyurdu.

UTA’nın eş başkanı Howie Sanders, “Viz Media’nın üretken portföyü ile hikaye anlatımının, yeniliklerin ve karakterlerin sınırlarını zorlamak adına bu ortaklığı başlattığımız için heyecanlıyız.” açıklamasında bulundu.

Anime ve mangalar yüzlerce Hollywood yapımı için kaynak teşkil ederken VIZ’in en popüler eserleri Bleach, Naruto, Death Note ve One Piece.

2008 yılında Viz Productions, live-action filmleri oluşturmayı amaçlayan bir birim kurarak başlattı. Edge of Tomorrow, romanından uyarlanan All You Need Is Kill ve çıkacak olan live-action Death Note filmi bu yönde çalışmalar olarak göze çarpmakta.  

Kaynak: OtakuUsaMagazine20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »