SONATA Dergisinin 7. sayısı okuyucuyla buluştu!

SONATA Japon Müziği E-Dergisinin 7. sayısı okuyucuyla buluştu!

2. yılımızı doldurmaya gün saydığımız Japon Sineması Platformu’nun SONATA dergisinin bu sayısında “J-Rap & J-Hip Hop” temasını konu alıyoruz.

Japon Sineması Platformu’nun (JSP) iki aylık periyodik olarak yayınladığı ve Türkiye’de, Japon müziğinin sesi olan “SONATA” e-dergimizin 7. sayısıyla karşınızdayız. J-Rap & J-Hip Hop teması çerçevesinde birbirinden önemli müzik grupları, idolleri ve türe dair terimler sizleri bekliyor.

Japon rap müziğinin önemli seslerinden Zeebra’yı baş köşeye koyarak başladığımız bu ay ki sayımızda, Japon halk ezgisi minyoya, Dansou akımına, J-Rap ve J-Hip Hop müziğin tarihine göz gezdiriyoruz.

J-Rap & J-Hip Hop demişken Japonya’daki popüler hip-hop sanatçılarına ve en çok dinlenen J-Rap Top 10 listesine yer veriyoruz.

Dergiyi okumak için tıklayınız!20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »