Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga SONATA Dergisinin 7. sayısı okuyucuyla buluştu! - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

SONATA Dergisinin 7. sayısı okuyucuyla buluştu!

SONATA Japon Müziği E-Dergisinin 7. sayısı okuyucuyla buluştu!

2. yılımızı doldurmaya gün saydığımız Japon Sineması Platformu’nun SONATA dergisinin bu sayısında “J-Rap & J-Hip Hop” temasını konu alıyoruz.

Japon Sineması Platformu’nun (JSP) iki aylık periyodik olarak yayınladığı ve Türkiye’de, Japon müziğinin sesi olan “SONATA” e-dergimizin 7. sayısıyla karşınızdayız. J-Rap & J-Hip Hop teması çerçevesinde birbirinden önemli müzik grupları, idolleri ve türe dair terimler sizleri bekliyor.

Japon rap müziğinin önemli seslerinden Zeebra’yı baş köşeye koyarak başladığımız bu ay ki sayımızda, Japon halk ezgisi minyoya, Dansou akımına, J-Rap ve J-Hip Hop müziğin tarihine göz gezdiriyoruz.

J-Rap & J-Hip Hop demişken Japonya’daki popüler hip-hop sanatçılarına ve en çok dinlenen J-Rap Top 10 listesine yer veriyoruz.

Dergiyi okumak için tıklayınız!20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.