Shōwa Genroku Rakugo Shinjū Animesinin 2. Sezonu Geliyor

Shōwa Genroku Rakugo Shinjū

Shōwa Genroku Rakugo Shinjū serisinin mangakası Haruka Kumota, Cumartesi günü twitter üzerinden yaptığı açıklamada animeni 2. sezonunun geleceğini duyurdu. Anime serisinin ilk sezonu 13 bölüm olarak yayınlanmıştı.

Anime 1960’ların sonu 1970’lerin başı Japonya’sında Showa Genroku döneminde geçmekte olup iyi davranışı üzerine serbest bırakılan bir esir, bir anti-kahramanın topluma geri döndüğünde karşılaştığı zorluklara rağmen yeni hayat kurma çabalarını konu almaktadır.

2013 yılında Tezuka Osamu Kültür Ödülü’ne aday gösterilen Kumota, 2010 yılında yayınlamaya başladığı mangası 10. cilti ile sona erecek. Kondansha Manga Ödülleri’nde En İyi Manga Ödülü’nü kazanan mangaka, 17 Japonya Medya Sanatları Festivali Ödülleri’nde Mükemmellik Ödülü’ne layık görülmüştü.

Kaynak: AnimeNewsNetwork20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »