Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Shōwa Genroku Rakugo Shinjū Animesinin 2. Sezonu Geliyor - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Shōwa Genroku Rakugo Shinjū Animesinin 2. Sezonu Geliyor

Shōwa Genroku Rakugo Shinjū

Shōwa Genroku Rakugo Shinjū serisinin mangakası Haruka Kumota, Cumartesi günü twitter üzerinden yaptığı açıklamada animeni 2. sezonunun geleceğini duyurdu. Anime serisinin ilk sezonu 13 bölüm olarak yayınlanmıştı.

Anime 1960’ların sonu 1970’lerin başı Japonya’sında Showa Genroku döneminde geçmekte olup iyi davranışı üzerine serbest bırakılan bir esir, bir anti-kahramanın topluma geri döndüğünde karşılaştığı zorluklara rağmen yeni hayat kurma çabalarını konu almaktadır.

2013 yılında Tezuka Osamu Kültür Ödülü’ne aday gösterilen Kumota, 2010 yılında yayınlamaya başladığı mangası 10. cilti ile sona erecek. Kondansha Manga Ödülleri’nde En İyi Manga Ödülü’nü kazanan mangaka, 17 Japonya Medya Sanatları Festivali Ödülleri’nde Mükemmellik Ödülü’ne layık görülmüştü.

Kaynak: AnimeNewsNetwork20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.