Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Sevgi Temalı En İyi 5 Yuri Anime - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Sevgi Temalı En İyi 5 Yuri Anime

1. Yuru Yuri

MAL Puanı: 7.70, Yayın Tarihi: Yaz Sezonu 2011Yapımcı: Doga Kobo

yuru yuri

Eğlenmek amacıyla bir araya gelerek ”Eğlence Kulübü” oluşturan bir grup orta okul öğrencisi kızların birbirleri arasındaki ilişkileri Yuru Yuri‘de karşınıza çıkıyor.

2. Yuri Kuma Arashi

MAL Puanı: 7.24, Yayın Tarihi: Kış Sezonu 2015Yapımcı: Silver Link

Yuri Kuma Arashi

Kumaria gezegenin düşen taş parçaları ile dünyadan ayaklanma başlatan ayılardan kurtulmak için insanlar ayrım bariyeri oluştururlar. Bu bariyeri insan kılığında aşan Yurishiro Ginko ve Yurigasaki Lulu, Arashigaoka Akademisi’ne sızmayı başarır.

3. Maria + Holic

MAL Puanı: 7.22, Yayın Tarihi: Kış Sezonu 2009Yapımcı: Shaft

Maria † Holic

Hayatındaki önemli insanı bulmak aramak için kız lisesine kayıt olan Miyamae Kanako, burada aradığı kızı bulur. Ama bir sorun vardır; hoşlandığı kızın erkek arkadaşı vardır.

4. Mai-HİME

MAL Puanı: 7.64, Yayın Tarihi: Sonbahar Sezonu 2004Yapımcı: Sunrise

Mai-HiME

Hasta erkek kardeşi ve ailesinin tüm sorumluluğunu omuzlarında taşıyan Tokiha Mai, Fuka Akademisi’nden burs kazanır ve süper güçleri olanların toplandığı akademide Mikoto ve Natsuki ile karşılaşmasıyla birlikte, hayatı tamamen değişir.

5. Mahou Shoujo Madoka★Magica

MAL Puanı: 8.56, Yayın Tarihi: Kış Sezonu 2011Yapımcı: Shaft

Mahou Shoujo Madoka★Magica

Kaname Madoka, rüyasında siyah saçlı güzel bir kızın kötülüğe savaştığını görür. Ertesi gün okula gelen Kaname, rüyasında gördüğü Akemi Homura’nın okula transfer olduğunu öğrenir. Bu karşılaşmayla birlikte Kaname’nin hayatındaki olaylar zinciri ortaya çıkar.

BONUS: Shoujo Kakumei Utena

MAL Puanı: 8.22, Yayın Tarihi: İlkbahar Sezonu 1997Yapımcı: J.C. Shaft

Shoujo Kakumei Utena

Annesini ve babasını kaybettikten sonra bir başına kalan Utena, bir gün beyaz atlı bir prense rastlar. Prens ona, üzerinde beyaz gül olan bir yüzük verir. Utena, prensin sahip olduğu atmosferden etkilenir ve onun olmaya karar verir.

Not: İçerikler Japonsinemasi.com tarafından oluşturulmuştur. izinsiz kullanılması ve kopyalanmaması rica olunur.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.