Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Seiyuu Ödülleri 2016 Kazananları Belli Oldu - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Seiyuu Ödülleri 2016 Kazananları Belli Oldu

10. Seiyu Awards

Japonya’da en iyi ses aktörleri ve aktrislerinin belirlendiği 10. Seiyuu Ödülleri’nde kazananlar belli oldu.

İyi Erkek Ses Sanatçısı Ödülü Sword Art Online serisindeki Kirito rolünü canlandıran Matsuoka Yoshitsugu‘nun oldu. Matsuoka, ayrıca bu yaz  Yukihira Soma in Shokugeki no Soma or Food Wars’ta yer alacak.

En İyi Kadın Ses Sanatçısı Ödülü ise DanMachi  animesindeki sevimli tanrıça Hestia‘yı canlandırarak dikkatleri üzerine çeken Minase Inori gitti.  

Öte yandan Meanwhile, his co-star in Osomatsu-san‘daki performansıyla Kamiya Hiroshi  Özel Jüri Ödülünü alarak bu ödülü 5 kez üst üste kazanarak rekora imza attı. 

Diğer Dallarda Ödül kazananlar bazıları:

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Suzumura Kenichi, Hosoya Yoshimasa
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Ito Shizuka, Hayami Saori
En İyi Yeni Ses Aktörü: Umehara Yuuichirou , Takeuchi Shunsuke , Murase Ayumu
En İyi Yeni Ses Kadın Oyuncu: Uesaka Sumire , Takahashi Rie Tanaka Aimi
En iyi Şarkıcı: i☆Ris

Kaynak: otakumode20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.