Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Sanat ve Fiziksel Mekanın Arasında Sergisi Devam Ediyor - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Sanat ve Fiziksel Mekanın Arasında Sergisi Devam Ediyor

Sanat ve Fiziksel Mekanın Arasında Sergisi

4 Mart’ta başlayan aralarında Japon sanatçıların da yer aldığı “ Sanat ve Fiziksel Mekanın Arasında” adlı bir sergisi 21 Ağustos’a kadar devam edecek.

“TeamLab” adlı Japon sanatçılarından oluşan bir grup tarafından hazırlanan sergi, en son bilgisayar grafik teknikleri ile doğanın ve mevsimlerin güzelliklerini ortaya koyan olağanüstü bir görsel güzellik portresini sizlerle buluşturuyor. Borusan Contemporary tarafından düzenlenen sergiyi haftasonları (C.tesi ve Pazar günleri) Baltalimanı Perili Köşk’de ücretsiz olarak ziyaretçilere katılımına açıktır.

Serginin Tanıtım Bülteninden:

teamLab’in Borusan Contemporary’deki harikulade, insanı içine çeken dünyasını keşfetmeye hazırlanın. Japon kültürünün unsurlarını İstanbul’a taşıyan “teamLab: Sanat ile Fiziksel Mekânın Arasında” adlı sergi, sizi anime ve manganın ötesine, dokunup değiştirebileceğiniz hareketli imgelerin dünyasında bir yolculuğa çıkaracak. Odanın bir yanından diğerine uzanan gürüldeyen şelaleyi veya dalgaları, çiçeklerin açmasını, bir görünüp bir kaybolan kelebekleri seyredin. Kendinizi bu düşsel alemin, doğanın adeta canlandığı bu olağanüstü dünyanın içine bırakın; sanat yaşamınıza girerken siz de sanal gerçekliğin içine dalın.

Tarih: 4 Mart – 21 Ağustos (Sergi hafta sonları açıktır)
Yer: Baltalimanı Perili Köşk
Adres: Rumeli Hisarı Mah. Baltalimanı Hisar Cad. No.5 Perili Köşk 34470 Sarıyer/İstanbul

Serginin tanıtım broşürünü indirmek için tıklayınız.

Sergi ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.team-lab.net/exhibitions/borusancontemporary (teamLab Resmi Web Sitesi)

http://www.borusancontemporary.com/tr/anasayfa (Borusan Contemporary Web Siesi)20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.