Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Samuray Öğretisi Temalı En İyi 5 Anime Serisi - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Samuray Öğretisi Temalı En İyi 5 Anime Serisi

1. Rurouni Kenshin

Rurouni Kenshin

Bir suikastçı iken asla başka bir yaşam almamaya söz vermiş ve bir gezgine dönüşen Kenshin Himura, hayatını yardıma muhtaçlara yardım etmek için adar. Kısa zamanda kendi ideallerini paylaşan insanlar ile tanışır ve etrafını saran kötülüğe teslim olmamak için elinden geleni ortaya koymaya başlar. Yolunu kaybeden Himura, tekrardan samuray yolunu bulabilecek midir?

2. Basilisk

Basilisk

Yeni Tokugawa Shogunu’nu belirlemek için iki klan arasındaki barış Hattori Hanzo tarafından bozulur. İki klanın liderine de üzerinde iki klandan seçilmiş 10 ninjanın ye aldığı bir parşömen mesaj verilir. Ve böylece evlilik hazırlıkları yapan Kouga klanından Gennosuke ve Iga Klanından Oboro’nun mutluluklarının arasına savaş girer. Ve amansız mücadele başlar.

3. Sengoku Basara

Sengoku Basara

Feodal Japonya’nın kanlı Sengoku döneminde birçok general sonsuz bir mücadeleyle ulusal güç ve birleşme için savaşırlar. Bu savaşta hükümdarlık için büyük bir tehdit olduğunu kanısına varılan Yukimura Sanada ve Masamune Date iki genç savaş lordu ateşli rekabetlerini bırakıp alaşağı etmek için generaller geri kalanı ile olası ittifak kurmaya başlar.

4. Samurai Champloo

Samurai Champloo

Barışçıl küçük bir çayevinde çalışma günlerini geçiren genç ve beceriksiz bir garson olan Fuu Kasumi, bir grup samuray tarafından sürekli dükkanı taciz edildiği için Mugen ve Jin’den yardım ister. Verdikleri mücadelede yanlışla yerel yargıcın oğlunu öldürürler ve bunun üzerine idam cezasına çarptırılırlar. Fuu, iki samurayı kurtarak beraber gizemli samurayı bulmak için Ayçiçeği Kokan Samurayı aramaya koyulurlar.

4. Hakuouki

Hakuōki

Edo’da çalışan bir doktorun kızı olan Yukimura Chizuru’nun babası doktor olarak çalışmayı bırakır ve kızı olmadan Kyoto’ya taşınır. Epey zaman geçtikten sonra Chizuru babası ile temas kurmak için Kyoto’ya gitmeye karar verir. Yolda, suçlular tarafından saldırıya uğrar, Oni ve Shinsengumi arasındaki mücadeleye tanık olur. Onu koruması altına alan Shinsengumi babasını bulma yolculuğunda onunla birlikte bir sürü olaya tanık olur.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.