Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Sami Akalın, Japon Şiiri | Japon Edebiyatı - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Sami Akalın, Japon Şiiri | Japon Edebiyatı

Japon Şiiri Kitap

Sami Akalın‘nın Japon Şiiri kitabı, feodal dönemden, samuraylara kadar Japon şiir sanatının inceliklerini anlatıyor. Japon edebiyatı meraklılarına önerilir.

Sami Akalın, Japon Şiiri Kitabı

Japon şiirini Arkaik dönemden başlayarak feodal dönemlere, samuraylara kadar ince eleyip sık dokuyarak inceliyor. Sami Akalın’ın hazırladığı ve Varlık Yayınları’ndan çıkmış. 100 sayfaya yakın önsözü ile sizleri şiir dünyasından adım atmadan bilgi bombardımanına tutuyor.

Japonya tarihinin, sosyal yaşam ve siyaset içerisinde nasıl evrimleştiğini, Japon halk türkülerinden yazılı şiiri nasıl geçildiğinin bütün ayrıntıları ele alan 55 yıl önce hazırlanmış ve yeniden ele alınmamış bu ender çalışma, sizleri Japon şiirinin birbirinden farklı örnekleri ile buluşturuyor.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.