Platinum End Manga Tanıtımı

Platinum End Manga 1

Death Note ve Bakuman serilerinin yaratıcısı olan Takeshi Obata ve  Tsugumi Ohba‘nın imzasını taşıyan Platinum End,  Shueisha‘nın ‘ın aylık Jump SQ dergisinde 4 Kasım 2015 tarihinde yayınlanmaya başlayan manga serisi, yayınlanmaya devam etmektedir. 

Manga serisinin yurt dışı pazar lisans haklarını elinde bulunduran Viz Media, manga serisinin Kuzey Amerika ve Birleşik Krallık’ta İngilizce olarak yayınlanmasını sağlamaktadır. 4 Şubat 2016’da birinci tankobon‘u (cilti) yayınlanan Platinum End’in yayımlanmış 6 bölümü bulunuyor. İlk cildi 105.213 kopya satan Platinum End, Japonya’da en çok satan mangalar listesinde yer alıyor.

 Platinum End Manga

Annesinin ölümünden sonra amcası ve halası ile kötü bir yaşam süren lise öğrencisi Mirai Kakehashi, yaşamdan bıkmış bir şekilde çareyi intihar etmekte bulur. Mirai, tam intihar ederken koruyucu melek olan Nasse tarafından kurtarılır. Nasse, Mirai’yi Tanrı tarafından seçilen 13 adaydan biri olduğunu söyler ve Tanrı’nın 999 gün sonra emekli olacağını söyler. Nasse, tanrının yetkilerinden bazılarını Mirai’ye aktarır ve böylelikle yeni Tanrı’nın belirlenmesi mücadelesinde diğer 12 rakip ile kaçınılmaz mücadele başlar.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »