Negima! Magister Negi Magi Manga Tanıtımı

Negima! Magister Negi Magi

Negima! Magister Negi Magi

魔法先生ネギま!

Mangaka: Ken Akamatsu

Manga Türü: Harem, Fantezi, Aksiyon

26 Şubat 2003 ile 14 Mart 2012 yılları arasında Kodansha’nı Haftalık Shounen dersigisinde yayınlanan mangaka Ken Akamatsu‘nun harem-fantezi mangasıdır. 38 cilti basılan manganın yapımcı Xeceb tarafından 2005 yılında 25 bölümlük TV anime serisi yapılmıştır. Yine seri, 2007-2008 yılları arasında Magister Negi Magi MAHO Sensei Negima! adıyla 26 bölümlük TV dramasına uyarlamıştır.

Manganın Konusu

10 yaşındaki Negi Springfield adındaki bir sihirbaz,  “Magister Magi” adı altında çalışarak iyi bir sihirbaz olmaya çalışmaktadır. Galler’de Merdiana Magic Akademisi’nden mezun olduktan sonra okulda öğretmenliğe atanır. Burada sınıfında 31 kızın ortasında kalmıştır. Zaman zaman kızların ona ilgisi nedeniyle zor zamanlar yaşayan Negi, kendisine mesafeli yaklaşan Asuna Kagurazaka adındaki bir kıza ilgi duymaya başlar. Bir sorun vardır Asuna’nın kendi duygularından çok önem verdiği konu babasını bulmaktadır. Zaman geçtikçe Negi ile yakınlaşan Asuna el ele vererek babasını aramaya koyulurlar.

Magister Negi Magi Negima Anime Fragmanı20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »