Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Manga Taishou Ödülleri'nde Kazananlar Belli Oldu - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Manga Taishou Ödülleri’nde Kazananlar Belli Oldu

Manga Taishou Ödülleri

Her yıl düzenli olarak verilen Manga Taishou Ödülleri’nin bu yılki sahipleri belli oldu.

Her yıl, Japonya’daki yayınevi çalışanlarının oyları ile hazırlanan en iyiler listesi bu senede belli oldu. İki aşamalı olarak (adaylık-kazananlar) gerçekleştirilen Manga Taishou Ödülleri’nde (Cartoon Grand Prize) bir yıl önce yayına giren mangalardan kazananlar açıklandı.

1. Golden Kamui / Satoru Noda

Golden Kamui

2. Dungeon Meshi / Ryoko Kui

Dungeon Meshi

3. Blue Giant / Shinichi Ishizuka

Blue Giant

4. Boku dake ga Inai Machi / Kei Sanbe

Boku dake ga Inai Machi

5. Hyakumanjou Labyrinth / Takamichi

Hyakumanjou Labyrinth

6. Nami yo Kiitekure / Hiroaki Samura
7. Koi wa Ameagari no You ni / Jun Mayuzuki
8. Machida-kun no Sekai / Yuki Andou
9. Tokyo Tarareba-Jou / Akiko Higashimura
10. Okazaki ni Sasagu / Saho Yamamoto

Kaynak: Comic Natalie20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.