Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga L♥DK Manga Tanıtımı - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

L♥DK Manga Tanıtımı

L♥DK

L♥DK
鄰居同居

Mangaka: Watanabe Ayu

Manga Türü: Shoujo, Dram, Romantik, Komedi

2009 yılından beri Kodansha’nın Bessatsu Friend dergisinde yayınlanan shoujo manga seridir. Mangaka Watanabe Ayu’nun çizim ve hikâyesini oluşturduğu L♥DK, 2014 yılında yönetmen Yasuhiro Kawamura tarafından live-action film olarak uyarlandı.

MyAnimeList‘te 10 üzerinden 7.84, MangaFox‘da ise 5 üzerinden 4.77 puan alan L♥DK’nin bugüne kadar 19 cilti çıkmış bulunuyor. İlk 12 cilti 2.7 milyon kopya üzerinde satan popüler shoujo mangası, Da Vinci dergisinin 2013 yılında düzenlemiş olduğu E-Kitap Ödülünü de kazandı. Ve yine 2013 yılında en çok satan mangalar sıralamasında ilk 5’e girmeyi başardı.

Manganın Konusu

Shuusei Kugayama okulunun en popüler erkeğidir ve aldığı tüm çıkma tekliflerini de reddetmektedir. Reddettiklerinden biri ise Aoi Nishimori’nin en yakın arkadaşı Moe’dir. Bu durumdan dolayı Aoi Shuusei’den kısmen de olsa nefret etmektedir. Aynı gün, Shuusei yalnız yaşayan Aoi’nin yan dairesine taşınır. Zamanla Aoi, Shuusei’nin o kadar da kötü biri olmadığını zaman geçtikçe anlayacaktır.

Manganın ilk 8 cilti referans alınarak uyarlanan live-action filmi merak edenlere fragmanı buraya bırakıyoruz.  

https://www.youtube.com/watch?v=IRAZuK3936820 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.