L♥DK Manga Tanıtımı

L♥DK

L♥DK
鄰居同居

Mangaka: Watanabe Ayu

Manga Türü: Shoujo, Dram, Romantik, Komedi

2009 yılından beri Kodansha’nın Bessatsu Friend dergisinde yayınlanan shoujo manga seridir. Mangaka Watanabe Ayu’nun çizim ve hikâyesini oluşturduğu L♥DK, 2014 yılında yönetmen Yasuhiro Kawamura tarafından live-action film olarak uyarlandı.

MyAnimeList‘te 10 üzerinden 7.84, MangaFox‘da ise 5 üzerinden 4.77 puan alan L♥DK’nin bugüne kadar 19 cilti çıkmış bulunuyor. İlk 12 cilti 2.7 milyon kopya üzerinde satan popüler shoujo mangası, Da Vinci dergisinin 2013 yılında düzenlemiş olduğu E-Kitap Ödülünü de kazandı. Ve yine 2013 yılında en çok satan mangalar sıralamasında ilk 5’e girmeyi başardı.

Manganın Konusu

Shuusei Kugayama okulunun en popüler erkeğidir ve aldığı tüm çıkma tekliflerini de reddetmektedir. Reddettiklerinden biri ise Aoi Nishimori’nin en yakın arkadaşı Moe’dir. Bu durumdan dolayı Aoi Shuusei’den kısmen de olsa nefret etmektedir. Aynı gün, Shuusei yalnız yaşayan Aoi’nin yan dairesine taşınır. Zamanla Aoi, Shuusei’nin o kadar da kötü biri olmadığını zaman geçtikçe anlayacaktır.

Manganın ilk 8 cilti referans alınarak uyarlanan live-action filmi merak edenlere fragmanı buraya bırakıyoruz.  

https://www.youtube.com/watch?v=IRAZuK3936820 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »