Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Japonya'da Mistik Bir Ada: Yakushima - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Japonya’da Mistik Bir Ada: Yakushima

Yakushima AdasıYakushima adası,yemyeşil doğanın içinde trekking yapmak ve doğa fotoğrafları çekmek için eşsiz bir yer.

Japonya’nın en çok yağış alan bölgesi olan Yakushima’nın filmlere konu olan büyüleyici doğası, adaya adım atar atmaz inanılmaz bir gün yaşayacağınızın garantisini veriyor.

Yakushima Adası 1Yosunlarla kaplanmış ağalar, taşlar ve yeşilin her tonu

Yürüyüşünüz esnasında adaya ismini veren, 1000 yıllık Yaku sedir ağaçları, küçük şelalelerin ve gürül gürül akan nehirlerin arasından sizi selamlıyor. Yosunla kaplanmış taşlar ve ağaçlar, yeşilin her tonundan örnekler sunuyor.

Jomon2000 yaşındaki Jomonsugi Ağacı

Fantastik manzaralarla devam eden yolculuğunuzda bir tepede yer alan Taiko kayasından adadaki uçsuz bucaksız ormanı seyre dalabilir ya da ormanın içlerine doğru biraz daha yürüyerek, adanın sembolü olan 2000 yaşındaki Jomonsugi ağacını görebilirsiniz.

Kaynak: Japon Yayınları20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.