Japonya’da Mistik Bir Ada: Yakushima

Yakushima AdasıYakushima adası,yemyeşil doğanın içinde trekking yapmak ve doğa fotoğrafları çekmek için eşsiz bir yer.

Japonya’nın en çok yağış alan bölgesi olan Yakushima’nın filmlere konu olan büyüleyici doğası, adaya adım atar atmaz inanılmaz bir gün yaşayacağınızın garantisini veriyor.

Yakushima Adası 1Yosunlarla kaplanmış ağalar, taşlar ve yeşilin her tonu

Yürüyüşünüz esnasında adaya ismini veren, 1000 yıllık Yaku sedir ağaçları, küçük şelalelerin ve gürül gürül akan nehirlerin arasından sizi selamlıyor. Yosunla kaplanmış taşlar ve ağaçlar, yeşilin her tonundan örnekler sunuyor.

Jomon2000 yaşındaki Jomonsugi Ağacı

Fantastik manzaralarla devam eden yolculuğunuzda bir tepede yer alan Taiko kayasından adadaki uçsuz bucaksız ormanı seyre dalabilir ya da ormanın içlerine doğru biraz daha yürüyerek, adanın sembolü olan 2000 yaşındaki Jomonsugi ağacını görebilirsiniz.

Kaynak: Japon Yayınları20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »