Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Japon Sinema E-Dergisi'nin 3. Sayısı Çıktı! - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Japon Sinema E-Dergisi’nin 3. Sayısı Çıktı!

DERGİ YAZI İLAN 1I

Japon Sinema E-Dergisi’nin 3. sayısı çıktı.

Japon Sinema E-Dergisinin 3. Sayısı okurlarla buluştu. Derginin Nisan sayısında Japon Sinemasında adından söz ettirmiş yönetmenler Kenji Mizoguchi ve Katsuhiro Otomo, samuray rollerinin vazgeçilmez ismi sinema oyuncusu Toshiro Mifune’ye ve adından söz ettiren Japon filmlerine dair yazıları sizleri bekliyor.

Japon kültürü dosyasında Ukiyo-e resim sanatına, Janken-pon oyununa ve Japon kukla tiyatrosu bunrakuya açıklık getiriyoruz.

Anime-Manga dosyasında Osamu Tezuka’nın ölümsüz karakteri Atom’un hikâyesini yıldönümünde sizlerle buluşturuken öte yandan 2016 Kış sezonunda öne çıkan anime serilerini, Japonya’daki anime yapım stüdyolarını ve yine Japonya’da anime-manganın kalbi Akihabara’yı sizlerle buluşturuyoruz.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.