Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Japon Sinema E-Dergisinin 20.sayısı Okurlarla Buluştu! - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Japon Sinema E-Dergisinin 20.sayısı Okurlarla Buluştu!

Japon Sinema E-Dergisinin 20.sayısı Okurlarla Buluştu!

Japon Sineması Platformu olarak 2015 Aralık ayından bugüne kadar Japon kültürü, sineması, edebiyatı, manga ve animeleri adına sizlere başucu kaynağı olabilecek bir yayın oluşturma ve Japonya’yı Türkiye’ye tanıtarak iki toplum arasında kültürel bir köprü kurma yolunda ilerlemeye devam ediyoruz.

2. yılımızı doldurmaya gün saydığımız bu anlamlı günlerde Japon Sinema E-Dergisinin “spor” temasıyla şekillenen 20. sayısıyla karşınıza çıkıyoruz.

Japon Sinema E-Dergisinin 20. sayısının “SİNEMA DOSYASI” bölümünde 100 Yen Love, Tokyo Olympiad, birbirinden iddialı spor temalı Japon filmlerini sizlerle buluşturuyoruz. Japon Sinemasına damga vurmuş oyunculardan Ken Takakura’ya yer verirken Buzzer Beat dizisine meraklıları için yer ayırdık.

“ANİME DOSYASI” bölümünde ise samuray hikayelerine, usta mangaka Takehiko Inoue, Türkiye’de yayınlanan spor animeleri, efsane spor mangaları ve Kuroko no Basket gibi birbirinden ilginç konuları sizlerle buluşturuyoruz.

“JAPON KÜLTÜRÜ DOSYASI” bölümünde ise Türkiye’de yayın hayatına devam eden Japon Yayınları’ndan Haydar Çakmak ile röportaja, kılıcın yolu olan Kendo sanatına, Kobe şehir gezi rehberine yer veriyoruz.

“JAPON EDEBİYATI DOSYASI” bölümünde ise ünlü Japon yazar Natsume Soseki’ye yer açıyoruz.

Değerli okurlar unutmadan,
Japon Sinema E-Dergisi, gelecek sayıdan itibaren yeni kimliği, yeni konsepti ile okuyucu ile buluşacak. Bugüne kadar bizlerden desteğini esirgemeyen tüm okurlarımıza, yazarlarımıza teşekkür ederek gelecek sayıda birbirinden ufuk açıcı konularda buluşmak dileğiyle…

Dergiyi okumak için tıklayınız: https://issuu.com/japonsinemasi/docs/japon_sinema_e_dergisi_say___2020 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.