Japon Sinema E-Dergisinin 19.sayısı Okurlarla Buluştu!

Japon Sinema E-Dergisinin 19. sayısı okurlarla buluştu!

2. yılımızı doldurmaya gün saydığımız bu anlamlı günlerde Japon Sinema E-Dergisinin bu sayısında “savaş ve barış” temasını konu alarak birbirinden farklı yazıları ve yeni yazarları sizlerle buluşturuyoruz.

Japon Sineması E-dergimizin 18.sayısının “Sinema Dosyası” bölümünde II. Dünya Savaşının Japon sinemasındaki etkilerine, Pearl Harbor’a tarafsız bir bakış getiren Tora Tora Tora’ya, Kurosawa’nın epik destanı Ran’a, dik duruşun simgesi olan yönetmen Masaki Kobayashi’ye ve Japonya’nın Cüneyt Arkın’ı Denjiro Okochi’ye yer veriyoruz.

“Anime-Manga Dosyası”nda samuray hikâyesine absürt bir yorum getiren Samurai Champloo serisini sizlerle buluşturuyoruz.

“Japon Kültürü Dosyası”nda Selin Özdemir ile Japonya’da öğrenci hayatı üzerine röportajımıza yer verirken Tanka şiiri, Japonya’da taciz sigortası, kamikaze saldırısı, Tokyo ve Osaka arasındaki çekişmeye, direnişçi kimliği ile Yoko Ono’ya yer veriyoruz.

“Japon Edebiyatı Dosyası” bölümünde ise bu yıl içerisinde okuyucularla buluşan Kobo Abe’nin ölümsüz eseri Kumların Kadınını sizlere tanıtıyoruz.

Dergiyi okumak ve indirmek için tıklayınız:
https://issuu.com/japonsinemasi/docs/japon_sinema_e_dergisi_say___1920 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »