Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Japon Sinema E-Dergisinin 18.sayısı Okurlarla Buluştu! - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Japon Sinema E-Dergisinin 18.sayısı Okurlarla Buluştu!

Japon Sinema E-Dergisinin 18. sayısı okuyucuyla buluştu!

Japon Sineması olarak yayın hayatına başladığımız 2015 yılı Aralık ayından bugüne kadar Japon kültürü, sineması, edebiyatı, manga ve animeleri adına sizlere başucu kaynağı olabilecek bir yayın oluşturma ve Japonya’yı Türkiye’ye tanıtarak iki toplum arasında kültürel bir köprü kurma yolunda ilerlemeye devam ediyoruz.

2. yılımızı doldurmaya gün saydığımız bu anlamlı günlerde Japon Sinema E-Dergisinin bu sayısında “dostluk” temasını konu alarak birbirinden farklı yazıları ve yeni yazarları sizlerle buuşturuyoruz.

Japon Sineması E-dergimizin 18.sayısının “Sinema Dosyası” bölümünde Japon Sinemasındaki kadın yönetmenlere, mangalardan uyarlanan Kore dizilerine, Sayanora Bokutachi no Yuchien, Hachiko Monogatari, Koe no Katachi filmlerine yer veriyoruz.

“Anime-Manga Dosyası”nda anime dünyasındaki ilişkilerini gerçek hayata yansıtan sanatçıları, shounen animelerdeki dostluk temasını, efsane Rainbow animesini, hafif okumalık light novel eserlerini okuyucuyla buluşturuyoruz.

“Japon Kültürü Dosyası”nda kanban tekniğine, Japon alfabesine, Shinto felsefesine, Japonya’nın gurur kaynaklarından sakeye ve Osaka’ya yolculuk yazı dizisinin ikinci bölümüne yer veriyoruz.

“Japon Edebiyatı Dosyası” bölümünde ise Hüseyin Can Erkin’in çevirisyle Japon Yayınlarından çıkan Osamu Dazai’nin Buruk Ayrılık kitabını okuyucu ile buluşturuyoruz.

Dergiyi okumak için tıklayınız: https://issuu.com/japonsinemasi/docs/japon_sinema_e_dergisi_say___18



20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.