Japon Sinema E-Dergisinin 17.sayısı Okurlarla Buluştu!

Japon Sinema E-Dergisinin 17. sayısı okurlarla buluştu!

Japon Sineması Platformu olarak yayın hayatına başladığımız 2015 yılı Aralık ayından bugüne kadar Japon kültürü, sineması, edebiyatı, manga ve animeleri adına sizlere baş ucu kaynağı olabilecek bir yayın oluşturma ve Japonya’yı Türkiye’ye tanıtarak iki toplum arasında kültürel bir köprü kurma yolunda ilerlemeye devam ediyoruz.

Japon Sinema E-Dergimizin 17. sayısının ‘‘Sinema Dosyası’’ bölümünde Shinya Tsukamoto’nun Tetsuo The Iron Man filmine, bilim-kurgu sevenler için 5 Japon dizisine, Japonya’nın canavar sineması kaijuya ve son döneme damga vuran Ghost in the Shell filmine yer verdik. Anime-film sevenlerin kalibinde ayrı bir yere sahip Yashiuro Yasuhiro’yu eserleriyle anlattık.

‘‘Anime-Manga Dosyasında’’ bu sayıda Death Note ve Bakuman gibi önemli manga serilerine imza atmış Takeshi Obata, bilim-kurgunun yarış dünyasındaki serüvenini konu alan Red Line ve anime dünyasının efsanesi Cowboy Bebop’a yer veriyoruz.

‘‘Japon Kültürü Dosyası’’ Japonya’nın gurmeler şehri olarak anılan Osaka’da yolculuğa çıkıyor ve sizleri gezilmesi gereken mekânlarla buluşturuyoruz. Öte yandan Türkiye’de faaliyet gösteren Japon kültür kuruluşlarına yer veriyoruz. Ve son olarak Japon sokaklarının asi sesi olan dünyaca ünlü moda çılgınlığı cosplayi okuyucu ile buluşturuyoruz.

Bugüne kadar bizlerden desteğini esirgemeyen tüm okurlarımıza, yazarlarımıza teşekkür ederek gelecek sayıda birbirinden ufuk açıcı konularda buluşmak dileğiyle.

Dergiyi okumak için tıklayınız: https://issuu.com/japonsinemasi/docs/japon_sinema_e-dergisi_say___1720 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »