Japon Sinema E-Dergisinin 12. sayısı okurlarla buluştu!

1. yılını dolduran platformumuzun Japon Sinema E-Dergisi’nin 12.sayısı okuyucuyla buluştu.

 

Japon Sineması Platformu olarak yayın hayatına başladığımız 2015 yılı Aralık ayından bugüne kadar Japon kültürü, sineması, edebiyatı, manga ve animeleri adına sizlere baş ucu kaynağı olabilecek bir yayın oluşturma ve Japonya’yı Türkiye’ye tanıtarak iki toplum arasında kültürel bir köprü kurma yolunda ilerlemeye devam ediyoruz.

Aylık Japon Sinema E-Dergimizin 1. yılını doldurmanın sevinci ile sizleri özel bir sayı ile buluşturuyoruz. Kış ve yılbaşı teması etrafında şekillendirdiğimiz Japon Sinema E-Dergimizin 12. sayısının ‘‘Sinema Dosyası’’ bölümünde Hirokazu Koreeda’nın Our Little Sister, usta yönetmen Akira Kurosawa’nın İkiru filmine, Japon sinemasında düğün ve ölüm temalarını yansımalarına, Makoto Shinkai’nin ses getiren Kimi No Na Wa ve Tokyo’daki sinema salonlarına yer veriyoruz.


‘‘Anime-Manga Dosyasında’’ 2016 yılında öne çıkan anime serilerine, Japonya’da önemli kültür eseri olan Megumi Yokota’ya, otaku ve fan kültürüne, gerçek hikayelere dayanan animelere yer veriyoruz.

‘‘Japon Kültürü Dosyası’’ Japonya’daki kış manzarasının tadını çıkaracağınız mekânlara, Japon pandomim sanatı kaguraya, Mitsubishi kurucusu İwasaki Yataro’ya yer veriyoruz.

‘‘Japon Edebiyatı Dosyası’’ bölümünde ise yaşam öyküsüyle Japon insanına örnek olmuş Aya Kito’nun öyküsünü ele aldığı Bin Damla Gözyaşı eserini sizlerle buluşturuyoruz.

Geride bıraktığımız koca bir yılda, bizlerden desteğini esirgemeyen, her daim yanımızda olan tüm okurlarımıza, yazarlarımıza, iş ortaklarımıza ve yönetimdeki ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve yeni sayıda buluşmak dileklerimizi iletiyoruz.

MUTLU YILLAR…

Dergiyi okumak için tıklayınız.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »