Japon Sinema E-Dergisi’nin 11. Sayısı okurlarla buluştu!

banner

  1. yılını kutlayan Japon Sineması Platformu’nun aylık yayın organı olan Japon Sinema E-Dergisi’nin yeni sayısı çıktı.

Dergiminin 11. sayısının Sinema dosyası bölümünde Japonya’nın yaşam biçimlerini dört mevsim eşliğinde yaşayacağınız Little Forest film serisine, Japon Sineması’ndaki ilklere, steampunk-cyberpunk türünün usta ismi Katsuhiro Otomo ve usta yönetmen Yasujiro Ozu’nun Sanma no Aji filmine yer veriliyor.

Anime-Manga dosyasında bugüne kadar ele alınan samuray hikayelerine taş çıkarak iddialı bir film olan Mukuo Hadan’a, televizyonları başına tüm kitleleri toplayan animelerin yapım sürecine, bir kırmızı başlıklı kız ve pamuk prenses masalları karışımı Akagami no Shirayuki-hime serisine ve yetişkinlerin dünyasına hitap eden hentai animelere yer veriliyor.

Japon Kültürü dosyası  bölümünde Japonya tarihinin en gizemli ve önemli yollarından olan Yamanobe no Michi’nin hikayesini ve iyi dilek-kötü şans ikilemi arasında boğuşanlara Japon şans objeleri tanıtılıyor.

Japon Edebiyatı dosyası bölümünde ise, Japon Edebiyatı’na damgasını vurmuş, Shirakaba akımı ve realizmin usta ismi Shiga Naoya’yı bilinmeyen yönleriyle ayrıntılı olarak ele alınıyor.

Dergiyi okumak için tıklayınız: https://issuu.com/japonsinemasi/docs/japon_sinema_e-dergisi_say___1120 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »