Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Japon Sinema Dergisinin 9. Sayısı Yayınlandı! - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Japon Sinema Dergisinin 9. Sayısı Yayınlandı!

dergi-9-sayi-duyuru

Japon Sinema E-Dergisi’nin 9. Sayısı Okurlarla Buluştu!

Sonbahar, melankoli ve aşk teması etrafında şekillendirdiğimiz Japon Sinema E-Dergimizin 9. sayısının ‘‘Sinema Dosyası’’ bölümünde Japon Sineması’nda Yasujiro Ozu’nun Noriko Üçlemesi filmine, Japon Sinemasında önemli işlere imza atan sinema oyuncularına, yakın zamanda kaybettiğimiz Abbas Kiarostami’nin Japonya’da çektiği son filmi Like Someone in Love filmine, varoluşun ve aşkın sınırlarını zorlayan Tony Takitani filmine yer veriyoruz. Bunların yanı sıra romantik live-action filmleriyle adından söz ettiren Takehiko Shinjo’ya ve Isao Takahata’nın Prenses Kaguya Masalı animasyon filmini sizlerle buluşturuyoruz.

japon-sinema-e-dergisi-sayi-9

‘‘Anime-Manga Dosyasında’’ yaz döneminde seyirciyi ekranları başına kitleyen Orange serisine, 6 yaoi manga serisine ve animelerdeki renk kullanımı ve örneklerine yer veriyoruz.

‘‘Japon Kültürü Dosyası’’ bölümünde Japonya’daki minimal anlayışın temel yapı taşlarından wabi sabi felsefesine, Japon dövüş sanatlarından aikidoya, Tokyo’da sonbahar manzarasına doyacağınız mekânlara ve İstanbul’da yaşayan Japon seramik sanatçısı Teppei Yamashita’ya yer veriyoruz.

‘‘Japon Edebiyatı Dosyası’’ bölümünde ise aşkı ve sevgiyi içinize sindirecek birbirinden güzel yedi Japon Edebiyatı kitabını sizlerle buluşturuyoruz.

Desteğini bizden esirgemeyen tüm okurlarımıza teşekkür ediyor ve yeni sayıda buluşmak dileklerimizi iletiyoruz.

Japon Sinema E-Dergisinin 9. Sayısını okumak için tıklayınız!20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.