Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Japon Sinema Dergisinin 8. Sayısı Yayınlandı! - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Japon Sinema Dergisinin 8. Sayısı Yayınlandı!

DERGİ 8. SAYI DUYURU

Japon Sinema E-Dergisinin 8. Sayısı Okuyucu ile Buluştu!

Gençlik ve okul teması etrafında şekillendirdiğimiz Japon Sinema E-Dergimizin 8. sayısının ‘‘Sinema Dosyası’’ bölümünde Japon Sineması’nda sıradışı bir kariyer sergileyen kadın oyuncu Kinuyo Tanaka’ya, Takeshi Kitano’nun Kikujiro filmine, modern Japon sinemasının önemli filmlerinden All About Lily Chou Chou’ya ve gençliği konu alan 10 live-action filme yer veriyoruz.

‘‘Anime-Manga Dosyasında’’ animelerdeki okul festivalleri bunkasailere, Mamoru Hoshoda’nın The Girl Who Leapt Through animasyon filmine, Sakamichi no Apollon anime serisine ve birbirinden renkli altı josei manga serisine yer veriyoruz.

Japon Sinema E-Dergisi Sayı 8

‘‘Japon Kültürü Dosyası’’ bölümünde Japonya’daki eğitim sistemine ve öğrencilerin okul yaşantılarına, Japon tiyatrosunun özgün örneklerinden sihirli fener gösterisi ‘‘utsushi-e’’ye ve milli parklarıyla, çiçek bahçeleriyle görenleri büyüleyen Hokkaido’ya yer veriyoruz.

‘‘Japon Müziği Dosyası’’ bölümünde shakuhachi sanatçısı Akito Obama’ya yer verirken ‘‘Japon Edebiyatı Dosyası’’ bölümünde de eseriyle adından söz ettiren yazar, Haruki Murakami’ye yer veriyoruz.

Japon Sinema E-Dergisinin 8. Sayısını okumak için tıklayınız!20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.