Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Japon Sinema Dergisinin 7. Sayısı Yayınlandı! - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Japon Sinema Dergisinin 7. Sayısı Yayınlandı!

DERGİ 7. SAYI DUYURU

Tatil ve yolculuk tema etrafından şekillendirdiğimiz Japon Sinema E-Dergimizin 7. sayısının ‘‘Sinema Dosyası’’ bölümünde Japon Sineması’nda çektiği sıradışı filmlerle adından söz ettiren usta yönetmen Hirokazu Koreeda’ya, Japon sinemasında kadının tarihi yolculuğuna ve yine Japon sinemasında alternatif rollerin önemli oyuncusu Masayuki Mori’ye yer veriyoruz. Bunların yanında ‘‘Chonmage Purin ve Tales From Earthsea’’ filmlerinin tanıtımlarının yanında sizleri Japonya’da gezintiye çıkarak 10 filmi tanıtıyoruz.

‘‘Anime-Manga Dosyasında’’ izleyicide önemli izler bırakmış Anohana ve Re-Life serilerini sizlere tanıtırken; anime ve manganın dünya pazarındaki yerine, shounen animelerdeki kahramanın yolculuğu olgusuna, yaz mevsimini animelerde yaşamak isteyenlere güzel öneriler ve birbirinden iddialı 6 shounen anime serisine yer veriyoruz.

JAPON SİNEMA DERGİSİ SAYI 7

‘‘Japon Kültürü Dosyası’’ bölümünde Japonya’daki minimalist yaşam tarzına, Japon mutfağının sokak lezzetlerini, geleneksel Japon oyunları ve oyuncaklarını ve Japon komedisi manzaiyi tanıtılırken; bonus olarak Japonya turu düşünenler için birbirinden güzel 10 mekanı tanıtıyoruz.

‘‘Japon Müziği Dosyası’’ bölümünde gerek Türkiye’de gerekse Japonya’da müziğiyle, kişiliğiyle derin izler bırakmış usta sanatçı Barış Manço’nun Japonya konserlerine dair güzel anılara ve Japon R&B’nin önemli isimlerinden May J’ye yer veriyoruz.

‘‘Japon Edebiyatı Dosyası’’ bölümünde ‘‘Profesör ve Hizmetçi’’ romanıyla tanıdığımız Japon edebiyatının özgün ismi Yoko Ogasawa’yı eseriyle sizlere tanıtıyoruz.

Dergiyi okumak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

Japon Sinema E-Dergisi 7. Sayı20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.