Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Japon Sinema Dergisinin 6. Sayısı Yayınlandı! - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Japon Sinema Dergisinin 6. Sayısı Yayınlandı!

DERGİ 6. SAYI DUYURU

Japon Sinema Dergisinin 6. Sayısı Okurlarla Buluştu!

‘‘Yaz ve Sevgi’’ teması etrafından şekillendirdiğimiz Japon Sinema E-Dergimizin 6. sayısının ‘‘Sinema Dosyası’’ bölümünde aşk ve nefret üçlemesiyle tanıdığımız Sion Sono’ya, Japon Sineması’nın en zarif oyuncularından Machiko Kyo’ya, birbirinden renkli aile filmlerine, yürekli sızlatan bir aşk öyküsü ‘‘Dünyanın Orta Yerinde Aşk İçin Ağlıyorum’’a, romantik Japon filmlerindeki ‘‘ilk kar, sakuralar ve ölüm’’ gibi metaforlara yer veriyoruz. Bunların yanında Millennium Actress gibi kült bir animasyondan saf sevgi filmleriyle tanıdığımız Mamoru Hoshoda’ya ve Akira Kurosawa’nın Ağustos’ta Rapsodi filmine yer veriyoruz.

‘‘Anime-Manga Dosyasında’’ rengarenk 10 romantik manga serisine, klasik müzik severlerin bayılacağı Your Lie in April’e, animelerdeki sevgililer günü temsiliyetine, yazın kokusunu üzerinde barındıran 10 anime serisine ve animelerde aşkı temsil eden metaforlara yer veriyoruz. Ve bunlara ek olarak animelerdeki Japon kültürünün önemli öğesi olan festivallerin yansımalarına sizlere aktarıyoruz.

JAPON SİNEMA DERGİSİ SAYI 6

‘‘Japon Kültürü Dosyası’’ bölümünde Japonya’nın Fuji Matsuri festivalinden Mor Salkım Tüneline, Geyşaların öyküsünden Tokyo’nun gözde mekanlarından Shinjuku’ya yer veriyoruz.

‘‘Japon Müziği Dosyası’’nda gelenekselden popülere kadar Japon müziğine, koto sanatçısı Atsuko Suetomi ve Sekai no Owari müzik grubuna yer veriyoruz.

‘‘Japon Edebiyatı Dosyası’’ bölümünde ise kaleminden kan damlayan usta yazar Yukio Mişima ve ‘‘Yaz Ortasında Ölüm’’ öyküsüne, dış ülkelere yönelik çalışmalarıyla ülkemize büyük katkı sağlamış Yüksel Görmez’in Japonya birikimini anlattığı eseri ‘‘Japonya, Gittim, Gördüm, Yazdım’’ kitabına yer veriyoruz.

Dergiyi okumak için tıklayınız.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.