Japon Sinema Dergisinin 10. Sayısı Yayınlandı!

dergi-10-sayi-duyuru

Japon Sinema E-Dergisi’nin 10. Sayısı Okurla Buluştu!

Ayrılık, ağıt ve mit teması etrafında şekillendirdiğimiz Japon Sinema E-Dergimizin 10. sayısının ‘‘Sinema Dosyası’’ bölümünde Hirokazu Koreeda’nın ayrılık ve buluşma kokulu filmi I Wish’e, usta yönetmen Kenji Mizoguchi’nin Japon mitleriyle süslü filmi Ugetsu Monogatari’ye, Japon sinemasında derin izler bırakmış oyuncu İsuzu Yamada’ya, Miyazaki’nin ustalık eseri Ruhların Kaçışı’na ve Japon yemek kültürünü en iyi yansıtan noodle kokulu Tampopo filmine yer veriyoruz.

‘‘Anime-Manga Dosyasında’’  mutlu sonla bitmeyen animelere, anime dünyasında derin izler bırakmış efsanevi karakterlere, halk hikayeleri ve efsanelerden beslenen anime mitlerine, 2016 sonbahar sezonunda öne çıkan animelere ve anime yazarı Su Tunç’la gerçekleştirdiğimiz röportaja yer veriyoruz.

japon-sinema-e-dergisi-sayi-10

‘‘Japon Kültürü Dosyası’’  bölümünde Japonya’nın çalışma dünyasına, mesleki davranışlara, sorunlara, popüler mesleklere yer verirken gezi köşemizde sizleri Kyoto’nun Momiji Festivali ile ünlü sonbaharın renklerine doyacağınız Arashiyama bölgesiyle buluşturuyoruz.

‘‘Japon Edebiyatı Dosyası’’ bölümünde ise Japon haiku şiirinin usta ismi Matsuo Basho’nun izinde haiku şiirini örnekleriyle inceliyoruz.

Dergiyi okumak için tıklayınız.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »