Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Japon Sinema Dergisinin 10. Sayısı Yayınlandı! - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Japon Sinema Dergisinin 10. Sayısı Yayınlandı!

dergi-10-sayi-duyuru

Japon Sinema E-Dergisi’nin 10. Sayısı Okurla Buluştu!

Ayrılık, ağıt ve mit teması etrafında şekillendirdiğimiz Japon Sinema E-Dergimizin 10. sayısının ‘‘Sinema Dosyası’’ bölümünde Hirokazu Koreeda’nın ayrılık ve buluşma kokulu filmi I Wish’e, usta yönetmen Kenji Mizoguchi’nin Japon mitleriyle süslü filmi Ugetsu Monogatari’ye, Japon sinemasında derin izler bırakmış oyuncu İsuzu Yamada’ya, Miyazaki’nin ustalık eseri Ruhların Kaçışı’na ve Japon yemek kültürünü en iyi yansıtan noodle kokulu Tampopo filmine yer veriyoruz.

‘‘Anime-Manga Dosyasında’’  mutlu sonla bitmeyen animelere, anime dünyasında derin izler bırakmış efsanevi karakterlere, halk hikayeleri ve efsanelerden beslenen anime mitlerine, 2016 sonbahar sezonunda öne çıkan animelere ve anime yazarı Su Tunç’la gerçekleştirdiğimiz röportaja yer veriyoruz.

japon-sinema-e-dergisi-sayi-10

‘‘Japon Kültürü Dosyası’’  bölümünde Japonya’nın çalışma dünyasına, mesleki davranışlara, sorunlara, popüler mesleklere yer verirken gezi köşemizde sizleri Kyoto’nun Momiji Festivali ile ünlü sonbaharın renklerine doyacağınız Arashiyama bölgesiyle buluşturuyoruz.

‘‘Japon Edebiyatı Dosyası’’ bölümünde ise Japon haiku şiirinin usta ismi Matsuo Basho’nun izinde haiku şiirini örnekleriyle inceliyoruz.

Dergiyi okumak için tıklayınız.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.