Japon Sinema Dergisi 2. Sayısı Yayınlandı!

JAPON SİNEMASI DERGİSİ 2

Japon Sinema E-Dergisinin 2. Sayısı yayınlandı.

Japon Sinema E-Dergisinin 2. Sayısında Japon Sinemasında adından söz ettirmiş yönetmenler Akira Kurosawa, Yasujiro Ozu ve Yojiro Takita’ya yer verirken ünlü oyuncu Takashi Shimura’ya parantez açıyoruz. Japon filmlerine
dizilere dair dolu dolu yazılar sizleri bekliyor.

Japon kültürü olarak Shinto inancına, çay seronomisine ve Japon aile düzenindeki iye kavramına açıklık getiriyoruz.
Anime-Manga dosyasında ise Osamu Tezuka’ya yer verirken anime film tanıtımı ve 2016 İlkbahar dönemi anime tanıtımlarına yer vermeye çalıştık.

Japon kültür etkinliklerden haberdar olmak isteyen okurlarımıza da yaklaşan etkinliklerden bir seçki hazırlarken
bol katılımcı ve eğlenceli etkinlik dileklerimizi sizlere aktarıyoruz.

Son olarak, desteğini bizden esirgemeyen ve her daim bizlerle olan tüm okurlarımıza teşekkür ediyor ve Japon kültürü ve sinemasına dair bilgi dağarcığımızın daha da büyümek dileklerimizle…

Dergiyi okumak için tıklayınız20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


  • Japon Sinema Dergisine Abone olmak istiyorum. İlginize teşekkür ederim. İyilik, dostluk, barış ve güven duygusuyla, sevgi ve saygılar sunarım.

    • japon

      Merhabalar Salih Bey, dergimize üyelik konusunda bilgi almak için japonsinemasi@gmail.com adresine mail atarsanız arkadaşlarımız sizlere geri dönüş yapacaklardır.

Translate »