Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Japon Müziği E-Dergisi ”SONATA”nın 3. Sayısı Yayınlandı! - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Japon Müziği E-Dergisi ”SONATA”nın 3. Sayısı Yayınlandı!

sonata-dergi-3-sayi-duyuru

Japon Müziği E-Dergisi Sonata’nın 3. Sayısı Okurlarla ile Buluştu!

Modern müzikte bölümünde sizlere J-Indie’nin ne olduğunu, tarihsel gelişimini ve temsilcilerini tanıtıyoruz. J-Indie kavramına yer verdikten sonra J-Indie’nin özgün gruplarından The Fin. Band’e yer veriyoruz. The Fin. Band’in yanında J-Indie yolunda önemli işlere imza atan ve farklı bir hava oluşturan Scandal Band müzik grubunu bilinmeyenleriyle sizlerle buluşturuyoruz.

Geleneksel müzik bölümünde ise, geleneksel Japon festivallerinin (matsuri) dans ve müzik eşliğinde rengarenk dünyasına dalarak bu festivallerdeki müzikleri sizlerle buluşturuyoruz.

sonata-japon-muzigi-e-dergisi-sayi-3

Globalleşen dünyada Japon müziğinin yeni seslerini, yeni grupları olan Lovebites, Astro, Hiroya Ozaki, Silex, Zero Mind Infinity, Lovefilm, Nakajima İkkyu, Mao ve Contrarie gibi müzisyenleri sizlere tanıtıyoruz.

İlk günden bugüne dek, bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan ve desteğini bizden esirgemeyen tüm okurlarımıza teşekkür ediyor; “SONATA”nın ilgiyle karşılayıp heyecanla beklemeniz temennisiyle bir sonraki sayıda görüşmek üzere…

SONATA Japon Müziği E-Dergisi’nin 3. sayısını okumak için tıklayınız.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.