Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Japon Müziği E-Dergisi ”SONATA”nın 2. Sayısı Yayınlandı! - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Japon Müziği E-Dergisi ”SONATA”nın 2. Sayısı Yayınlandı!

SONATA DERGİ 2. SAYI DUYURU

Japon Müzik Dergisi ”SONATA”nın 2. Sayısı Okuyucuyla Buluştu!

Türkiye’de, Japon müziğinin sesi olan “SONATA” e-dergimizin ikinci sayısında J-Rock teması çerçevesinde birbirinden önemli müzik grupları, geleneksel müziğin beslendiği önemli kaynaklar sizleri bekliyor.

Modern müzikte bölümünde ilk sayımızda sizlere Jrock’un ne olduğunu, tarihsel gelişimini ve temsilcilerini tanıtıyoruz. Jrock’a yer verirken Jrock’un gözde gruplarından Wagakki Band’e yer veriyoruz. Wagakki Band’in yanında Jrock’ta farklı bir hava oluşturan Baby Metal müzik grubuna yer veriyoruz.

Sonata Japon Müziği E-Dergisi Sayı 2

Geleneksel müzik bölümünde ise, Japon tiyatrosunu önemli türleri olan Noh ve Kabuki gibi oyunlarında öne çıkan müzik türlerine ve bunlarda kullanılan müzik aletlerine dair ayrıntılı bir inceleme yazısı sizleri bekliyor.

Globalleşen dünyada Japon müziğinin dünyadaki konumuna dair bir inceleme yazısını, Japon müziği konseptli müzik festivallerine yer veriyoruz. Son olarak Japonya’da yeni çıkan 5 albüme sizlerle buluşturuyoruz.

SONATA Japon Müziği E-Dergisini okumak için tıklayınız.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.