Japon Müziği E-Dergisi ”SONATA”nın 2. Sayısı Yayınlandı!

SONATA DERGİ 2. SAYI DUYURU

Japon Müzik Dergisi ”SONATA”nın 2. Sayısı Okuyucuyla Buluştu!

Türkiye’de, Japon müziğinin sesi olan “SONATA” e-dergimizin ikinci sayısında J-Rock teması çerçevesinde birbirinden önemli müzik grupları, geleneksel müziğin beslendiği önemli kaynaklar sizleri bekliyor.

Modern müzikte bölümünde ilk sayımızda sizlere Jrock’un ne olduğunu, tarihsel gelişimini ve temsilcilerini tanıtıyoruz. Jrock’a yer verirken Jrock’un gözde gruplarından Wagakki Band’e yer veriyoruz. Wagakki Band’in yanında Jrock’ta farklı bir hava oluşturan Baby Metal müzik grubuna yer veriyoruz.

Sonata Japon Müziği E-Dergisi Sayı 2

Geleneksel müzik bölümünde ise, Japon tiyatrosunu önemli türleri olan Noh ve Kabuki gibi oyunlarında öne çıkan müzik türlerine ve bunlarda kullanılan müzik aletlerine dair ayrıntılı bir inceleme yazısı sizleri bekliyor.

Globalleşen dünyada Japon müziğinin dünyadaki konumuna dair bir inceleme yazısını, Japon müziği konseptli müzik festivallerine yer veriyoruz. Son olarak Japonya’da yeni çıkan 5 albüme sizlerle buluşturuyoruz.

SONATA Japon Müziği E-Dergisini okumak için tıklayınız.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »