Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Japon Filmleri Bülteni: Paradise Kiss - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Japon Filmleri Bülteni: Paradise Kiss

paradise_kiss

PARADISE KISS

Cennetin Öpücüğü

パラダイス・キス

Yönetmen: Takehiko Shinjo

Senaryo: Ai Yazawa (manga), Kenji Bando

Oyuncular: Keigo Kitagawa, Osamu Mukai, Aya Ohmasa, Natsuki Kato, Yasuke Yamamoto, Kento Kaku, Shunji Igarashi

Gösterim Tarihi: 4 Haziran 2011

Süre: 116 Dakika

Ai Yazawa’nın Paradise Kiss adlı mangasından uyarlanan filmin yapımcıları arasında Warner Bros, 20th Centruy Fox, Sony Music Records ve Entertainment Japan gibi film yapım devlerinin yer almaktadır. Filmin hikâyeden çok karakter üzerine dayanması ve gösterişli mekan ve kostüme dayanan film sizleri gösterişli bir aşk ile buluşturuyor.

Tüm hayatını ders çalışmaya ve annesinin beklentilerini karşılamaya adayan Yukari Hayasaka, okul çıkışı eve giderken çocuğun biri tarafından kovalanır ve kendisini Paradise Kiss adı altında moda tasarımı yapan bir grup öğrencinin olduğu bir yerde bulur. Ders çalışmaktan başka bir şey bilmeyen ve moda hakkında hiçbir bilgisi olmayan Yukari ilk zaman grubun üyelerinin giyimlerinden dolayı ön yargılı davranır ve uzak durmaya çalışır. Ama zamanla sıkıldığı hayatından bir çıkış kapısı olarak gördüğü Paradise Kiss’e ve kendisiyle yakından ilgilenen George’a alışmaya başlar ve hem yeni bir hayata hemde yeni duygulara yelken açar.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.