Japon Filmleri Bülteni: Love for Beginners

Love for begginers

Koi wo Hajimemasu / Love for Beginners (2012)

Yönetmen: Takeshi Furusawa
Senaryo: Kanan Minami (manga), Taeko Asano
Oyuncular: Emi Takei, Tori Matsuzaka, Fumino Kimura, Sho Aoyagi, Kento Yamazaki, Yua Shinkawa, Rin Takanashi, Erina Dawkins, Reiko Fujiwara, Saki Takaoka, Hiroaki Murakami, Yumi Asou, Hatsunori Hasegawa
Gösterim Tarihi: 8 Aralık 2012
Süre: 120 Dakika

Film Hakkında

MangaFox’ta 5 üzerinden 4.68 okuyucu puanı alan Minami Kanan‘nın Kyou, Koi wo Hajimemasu adlı mangasından uyarlanan film sizleri romantik bir yolculuğa çıkarıyor.

Önemli olan insanın dışındaki yansıması değil; kalbinin yansıma biçimi.

Tsubaki Hibino, son derece eski moda giyinen ve saçlarını iki örgü ile ayıran içine kapanık bir lise öğrencisidir. Onun başarısını ve sakin tavırlarına sinir olan diğer sınıf arkadaşları ona inek, eski moda diye takılmaktadır. Okulun en popüler erkek öğrencisi olan Kyota Tsubaki, arkadaşı ile bir iddiaya girer ve Hibino’ya takılmaya başlar. Sınıfta herkesin ortasında Hibino’yu öper ve iddianın ilk adımını atmış olur. Hibino’yu elde ederse kazanacaktır. Ama farkında olmadığı bir şey vardır; Hibino diğer kızlar gibi ona körü körüne hayran değildir ve diğer kızlardan farklıdır. Böylelikle ikili arasındaki iddia sebebiyle başlayan ilişki zamanla farklı bir hal alacaktır.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »