Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Japon Filmleri Bülteni: L♡DK - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Japon Filmleri Bülteni: L♡DK

L-DK Film 1

L♡DK (2014) 

Yönetmen: Yasuhiro Kawamura

Yapımcı: Chikako Nakabayashi

Senaryo: Ayu Watanabe (manga), Yuko Matsuda

Oyuncular: Ayame Gouriki, Kento Yamazaki, Akiyoshi Nakao, Rei Okamoto, Anna Ishibashi, Ren Kiriyama, Seiji Fukushi, Reiko Takashima

Tür: Romantik

Gösterim Tarihi: 12 Nisan 2014

Süre: 113 Dakika

Film Hakkında:

Ayu Watanabe‘nin aynı isimdeki mangasından uyarlanan romantik drama türündeki filmin yönetmen koltuğunda Ms. Sadistic Detective, First Kiss, Beginner, Girls Step, Princess Jellyfish gibi film-drama dizilere imza atan Yasuhiro Kawamura bulunuyor. Başrollerde ise Black Butler ve Fireworks from the Heart gibi filmlerden hatırladığımız Ayame Gouriki ve Love for Beginners, No Longer Heroine, Your Lie in April, One Week Friends gibi filmlerden hatırladığımız Kento Yamazaki yer alıyor.

L-DK Film

Ailesi iş için başka bir şehre taşınan Aoi Nishimori (Ayame Gouriki) en yakın arkadaşı Moe ve alıştığı okulundan ayrılmak istememesi üzerine tek başına bir pansiyonda oda kiralayarak yaşamaya başlar. Aoi’nin hemen yan dairesinde kalan Shusei Kugayama (Kento Yamazaki) ise okulun popüler çocuğu olup ailesinden ayrı yaşamaktadır. Aoi’nn arkadaşı Moe’nin aşk ilanını herkesin içerisinde reddeden Shusei, Aoi’yi sinirlendirmiştir. Aoi, Shuesi’den hesap sorarken onun merdivenden düşmesine ve yaralanması sebep olur ve onu evine kadar taşır, işlerinde yardım eder. Tam bu sırada yemek yaparken yangın çıkması sonucu, Shueshi’nin odasındaki yangın söndürücü fışkiye bozulur ve her tarafı su basar. Apart sahibi odanın bir haftada düzeleceğini söylemesi üzerine gidecek yeri olmayan Shueshi, olayın sorumlusu Aoi’nin odasına taşınır ve birlikte kalmaya başlarlar. Fakat bir sorun vardır, okulda erkek arkadaşı ile kalan çiftler okuldan atılmaktadır. Aoi, bu durumu hem okul yönetiminden hemde Moe’den saklamak zorundadır.

https://www.youtube.com/watch?v=IRAZuK3936820 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.