Japon Filmleri Bülteni: Kimi ni Todoke

Kimi Ni Todoke

Kimi ni Todoke / Sana Ulaşıyorum (2010)

Yönetmen: Naoto Kumazawa
Senaryo: Karuho Shiina
Oyuncular: Mikako Tabe, Haruma Miura
Müzik: Nippon Television Nikkatsu
Gösterim Tarihi: Eylül 25, 2010
Süre: 128 Dakika

Film Hakkında

Eğer ulaşmak istediğiniz birisi varsa yaptığınız şeyin ne kadar önemli olduğunun hiçbir anlamı yok. Hiç düşünmeden ulaşmak istediğiniz kişiye koşun.

Film spot cümlede ifade ettiğimiz gibi, Sawako’nun babasının konser salonundan koşarak çıkmasıyla başlıyor. Sawako’nun doğduğu hastaneye, en sevdiklerinin olduğu yere.

Sawako, içine kapanık, kimseyle iletişim kuramayan utangaç bir lise öğrencisidir. Saçlarının yüzünü kapatması nedeniyle Halka filmindeki Sadako’ya benzetilir ve sınıf arkadaşları tarafından yüzüne 3 saniye bakanın lanete kapılacağı dedikodusu tüm okulda yayılır. Bu sebepten dolayı kimse ona yakınlaşmak istemez ve tüm zamanını yalnız başına geçirmek zorunda kalır.

Okulun açılış gününde sınıf arkadaşı olan Kazehaya’ya yolu tarif eder. Kazehaya, Sawako’nun aksine neşeli, etrafına ferahlık veren biridir ve okulda idol olarak herkes tarafından el üstünde tutulmaktadır. Kazehaya’yla tanışan Sawako’nun kaderi günden güne değişecek ve hayatında kıpırdanmalar olacaktır.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »