Japon Filmleri Bülteni: Forget Me Not

Forget Me Not Film

Forget Me Not / Beni Unutma (2015)

Yönetmen: Kei Horie
Senaryo: Mizuho Hirayama (roman), Kei Horie, Satoko Okazaki
Oyuncular: Nijiro Murakami, Akari Hayami
Gösterim Tarihi: Mart 28, 2015
Süre: 94 Dakika

Film Hakkında

Unutulmak, insanın canını yakabilecek en büyük acı. Bundan daha da acı olan, sevdiğin insanla yaşadığın anların kaybolup gitmesi..

Bir aşk düşünün unutulup sonra tekrardan yeşertilmeye çalışıyor, bir arkadaşlık düşünün tek taraflı, hep sizin unutulduğunuz ve anıları tek başına yaşadığınız. İşte adını mavi renkli, sivri taç yaprakları olan Forget Me Not çiçeğinden alan film, sizleri unutulmanın ne kadar da acı bir şey olduğu hissi ile yüz yüze getiriyor. Özellikle de sizi unutan kişinin özel biri olması, daha da acı bir şey olmasını anlatıyor.

Yönetmenliğini Kei Horie’nin yaptığı filmin konusuna benzer aynı zamanda bir de Isshuukan Friends adında anime serisi bulunmaktadır.

Lise son sınıf öğrencisi Takashi, Oribe Azusa’ya ilk görüşte aşık olur ve ona yakınlaşmanın yollarını arar. Ama bir sorun vardır. Azusa, her gün çevresindeki insanlar tarafından unutulmaktadır. O sebepten dolayı herkes onun adını, onunla yaşadığı anıları unutmaktadır. Bu sebepten Takashi’yle ilk başta yakınlaşmak istemez. Azusa’ya ”seni asla unutmayacağım” diyen Takashi Azusa’nın kalbini kazanır ve sevgili olurlar. Acaba Takashi Azusa’yı unutacak mıdır? Yoksa bu sevgi sonsuz mu olacaktır?20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »