Japon Anime Semineri (23 – 27 Şubat)

Koichi Noguchi

Anime Severlere Müjde!!

Japonya Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla 23 Şubat Salı günü İstanbul’da ve 27 Şubat Cumartesi günü İzmir’ de, “En Güncel Japon CG Animasyonları Nasıl Yapılıyor?” teması ile anime seminerleri düzenlenecektir.

Seminerlerin konuşmacısı Koichi Noguchi, “Dragon Ball”, “ONE PIECE” gibi dünyaca ünlü animeleri üreten Toei Animasyon bünyesinde, çok sayıda CG animasyon ve sinema filmi üzerinde çalışmış ünlü bir prodüktördür. Kendisi, Japon animasyonunun cazibesini ve en güncel CG animasyon tasarımlarını son eseri “Cennetten Sürgün” filmi üzerinden anlatacaktır.

Noguchi ayrıca hem Japonya hem Türkiye’de vizyonda gösterilmekte olan ilk Türk-Japon ortak yapımı film “Ertuğrul 1890”dan sahneler kullanılarak Japonya’da kullanılan VFX (görsel efekt) tekniklerini tanıtacaktır.

Etkinlik ücretsiz olup seminer, Japonca yapılacaktır. Anlık Türkçe çeviri ile seminer katılımcılara aktarılacaktır.

 

Detaylı bilgilere buraya tıklayınız.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »